Zdobení

Tipy pro rohový krb

Rohové krby nabízejí nesčetné výhody lidem s velkými nebo malými místnostmi pro setkávání. Rohové krby využívají nedostatečně využité prostory a maximalizují prostor tím, že ponechávají delší stěny volné pro umístění nábytku. Vytvářejí dostatek tepla a mohou působit jako ústřední bod místnosti nebo jako kotva pro vedlejší posezení. Jejich instalace při stavbě domu je jednoduchá a v závislosti na jejich odvětrávání a potřebě paliva je lze přidat do většiny dokončených místností.

Rohová krbová kamna se hodí do veřejných i soukromých prostor. Postavte si v kuchyni rohový krb na dřevo ve výšce očí, abyste zahřáli hosty a rozšířili možnosti grilování a opékání. V blízkosti prostorné vany nakloněte verzi s plynovými poleny, která podpoří hýčkání. Elektrický krb s dálkovým ovládáním umístěte na místo, kde na něj můžete koukat při ležení nebo čtení v posteli.

Umístění rohových krbů se liší a často souvisí s velikostí místnosti nebo délkou dvou protínajících se stěn ve vztahu k oknům a dveřím. Některá jsou umístěna v úhlu 45 stupňů napříč rohem, zatímco jiná mohou být umístěna na stěně tak, že jedna strana přiléhá k rohu. Modernější krabicová verze je umístěna čtvercově v rohu a má otvory na dvou stranách, takže plameny mohou vycházet z přilehlých prostor a místností.

Bez ohledu na umístění se rohové krby snadno stanou ústředním bodem, pokud je doplníte pohlednými krbovými římsami, kamennými obklady, které se tyčí až ke stropu, nebo zaoblenými siluetami pokrytými štukem. Menším rohovým krbům dodejte větší působivost tím, že je nasvítíte akcentním osvětlením, zavěsíte nad krb stylové zrcadlo nebo plochou televizi, orámujete je vestavěnými knihovnami nebo z nich uděláte vizuální rozšíření volně stojícího multimediálního centra.

Zvládnutí umístění nábytku

Návrh rohových krbů může být složitý, ale nakonec by mělo rozhodovat pohodlí. Před nastěhováním nábytku proto nejprve zvažte, jak chcete vy a vaše rodina prostor využívat a jak často budete krb rozpalovat.

Pokud je to možné, orientujte nábytek, který plánujete používat nejčastěji (ať už se jedná o postel, sedací soupravu nebo kuchyňskou linku), směrem ke krbu. Položte plošný koberec, abyste vymezili plovoucí skupiny nábytku, které odrážejí úhel rohového krbu, a dbejte na to, abyste ponechali dostatečné uličky pro pohyb kolem a skrz uspořádání. Pokud je místnost velká, zkuste vytvořit čtvercové uspořádání nábytku se středem ke krbu. Pokud je prostor stísněný nebo lichoběžníkově uspořádaný, zvažte zařazení pohodlných lehkých nebo otočných židlí, které lze postavit před krb nebo vedle něj a přemisťovat je nebo otáčet mezi spolustolovníky a krbem.

Při umisťování nábytku do středu místnosti nezapomeňte na to, abyste obvod místnosti zarovnali rohovými skříněmi, knihovnami, konzolovými stolky nebo útulným posezením či pracovním koutem. Věnujte čas přeskupování a přemisťování čalouněných kusů, konferenčních a akcentových stolků, lamp a dalších doplňků, dokud nedosáhnete příjemné a praktické kompozice. Pak, když je pohodlí správně na svém místě, zapalte oheň (sirkou, nástěnným vypínačem nebo dálkovým ovladačem), opřete se a vychutnejte si útulný oheň v rohu.

Pomocí aplikace Arrange-a-Room si můžete naplánovat dokonalé uspořádání nábytku ještě předtím, než přestěhujete jediný kus. Klikněte zde a začněte.

Další nápady na krby

Proměny před a po

Nápady na cihlový krb