Zdobení

4 britské značky pro domácí design, které můžete nakupovat na této straně Atlantiku

Pozdravte svůj nový oblíbený styl zdobení. Britský design se dostává přes oceán a přináší klasickou eleganci a vytříbené pohodlí i na tuto stranu Atlantiku. Estetika se přiklání k tradici, ale díky moderním materiálům a aktualizovaným siluetám působí interiéry inspirované anglickým stylem svěže, nikoliv dusně. Rita Konigová, anglická interiérová designérka a tvůrkyně vkusu, která má své klienty v Americe, se s vámi podělí o způsoby, jak vytvořit anglický interiér.

  • Soustřeďte se na pohodlí: „První, co mě napadne, když přijde řeč na anglický interiér, je pohodlí – psi a děti a měkká, heboučká pohovka,“ říká Konig.
  • Zkuste hnědou v barevném schématu: Hnědý nábytek, například komoda, ukotví místnost. „Ve spořitelně můžete najít něco krásně vyrobeného a milého, co bude vždycky někde fungovat.“
  • Podívejte se do babiččiny sbírky: „Hromadění je v britské DNA,“ říká Konig. „Nemáme rádi kupování vzhledu nebo vyhazování věcí. Rádi používáme to, co nám zanechala babička – konvičku, nábytek, obraz.“
  • Vrstevnaté předměty: „Nábytek za nábytkem, jako je stůl za pohovkou, vytváří hloubku, místo aby bylo vše přišpendlené ke zdi.“

Nyní mohou anglofilové konečně uspokojit svou touhu po všem britském na americké půdě. Za oceánem se objevila řada oblíbených britských firem a my se nemůžeme dočkat, až si tyto osobité kolekce budeme moci koupit.

Oka

Klasický anglický venkovský dům je hnací silou katalogové nabídky společnosti Oka, jako je nábytek inspirovaný dědictvím (představte si klubová křesla s hlubokými sedadly, bělené dřevo a ratan), přerušovaný polštáři s blokovým potiskem a vzorovanými stínidly. Díky americkému skladu odpadají náklady na zámořskou přepravu a společnost plánuje první kamenný obchod ve Spojených státech.

Daylesford

Od otevření obchodu a kavárny na venkově v roce 2002 vyvinula společnost Daylesford řadu svěžích domácích potřeb ve venkovském stylu, včetně pruhovaného kuchyňského prádla a svíček s vůní inspirovanou zahradou. Majitelka obchodu Daphna Peledová dodává tyto výrobky výhradně do svého obchodu Pillar & Post ve Washingtonu, D. C., který se specializuje na britský nábytek a doplňky.

Toast

Tato kultovní společnost zabývající se módou a životním stylem začala s řadou loungewear a je známá pro hřejivé pohodlí. Řada domácích potřeb zdůrazňuje spolupráci s britskými výrobci a řemeslníky z celého světa, kteří mají podobný cit pro domov, a také klasiku, jako je pruhované lechtivé povlečení a smaltované nádobí. Tradice oslav řemeslníků pokračovala debutem řemeslníků z USA v dubnu, který se konal současně s uvedením výrobků Toast v brooklynském butiku Bird.

Bílá společnost

Bývalá redaktorka módního časopisu Chrissie Ruckerová využila své kurátorské schopnosti, když před více než 25 lety založila společnost The White Company poté, co ve Velké Británii nemohla sehnat kvalitní bílé ložní prádlo za přijatelnou cenu. Její řada povýšených základních produktů se rozšířila na koupelnové, stolní, kosmetické, módní a dětské zboží, většinou ve svěžích odstínech její oblíbené neutrální barvy. Vše je k dostání ve vlajkovém obchodě v New Yorku.