Zdobení

Trend koše, který převezme Instagram a jak ho zdokonalit

Vyzkoušejte toto levné řešení pro velkoformátové umění.

Prázdné stěny mohou představovat skličující dilema, zejména pokud se snažíte dodržet rozpočet. Jedním z levných řešení, které není nijak nevýrazné, jsou stěny z košů. S téměř 17 000 příspěvky pod #basketwalls na Instagramu jsme tento trend už nějakou dobu sledovali. Naše oblíbené iterace představují koše s grafickými vzory výpletů zavěšené v asymetrickém uspořádání. A najít je je snadné. Vyhledejte cenově dostupné varianty v různých tvarech a velikostech ve svém oblíbeném obchodě s domácími potřebami nebo v secondhandu za pouhých 99 centů.

Tento cenově výhodný, boho styl stěn galerie vnese do vašeho prostoru přírodní texturu a zajímavý vzor. Jednoduše seskupte podobné předměty a vytvořte jednu velkou uměleckou výpověď, jako to udělala blogerka Dabito z Old Brand New s těmito africkými koši Binga. Zde se dozvíte, jak vylepšit prázdnou stěnu ve vašem obývacím prostoru poutavým uspořádáním.

Jak vytvořit košovou stěnu

Chcete-li tento dekorativní trend využít, poohlédněte se po koších se zajímavými tkanými vzory nebo barevnými bloky. Doplňte je levnými nálezy z obchodů s úsporami nebo bleších trhů nebo do nich zakomponujte nepoužívané koše, které už máte doma. Vyberte si sortiment velikostí a textur (mořská tráva, ratan, lano), abyste dodali displeji rozměr.

Začněte největším košem (nebo košem s nejzajímavějším designem) a ten použijte jako ústřední bod aranžmá. Koše seskupte do asymetrického uspořádání a v případě potřeby překryjte některé jejich okraje.

Chcete-li koše připevnit na zeď, vyhledejte otvor ve výpletu na dně koše. Pak do něj zatlučte malý hřebík. Pokud se obáváte poškození koše přibitím hřebíku, uvažte smyčku z provázku přes horní okraj koše a zavěste ji na hřebík. Případně je můžete připevnit na zeď tak, že na dno každého koše umístíte samolepicí pásky pro zavěšení obrázků, abyste získali snadno vyměnitelný (a odstranitelný) displej.