Zdobení

Vrstvy vzoru a barvy Přidání standout stylu do dříve prostého domova

Brilantní vrstvení a vytáčené pojetí klasických barevných kombinací dělají z domu designérky Amandy Reynal mistrovskou třídu v tom, jak dodat obyčejnému prostoru charakter od hlavy až k patě.

Obyčejný rozhodně není slovo, které vás napadne při vstupu do domu interiérové designérky Amandy Reynalové v Des Moines. Ale přesně takový byl, než se jí dostal do rukou. „Z hlediska architektury je interiér domu velmi vanilkový,“ říká o dvoupodlažním domě ze 70. let, který flipaři nechali zrenovovat do podoby minimálního bílého plátna. Rodačka z východního pobřeží – jejíž designový styl je ve stylu severovýchodu a středozápadu (s nádechem Palm Beach) – uvítala výzvu proměnit prázdný dům.

Volně plynoucí dispozice v prvním patře vedla Reynala k poněkud netradiční paletě pro rodinu, která si obvykle potrpí na barvy. Důsledné neutrální barvy, ukotvené travnatou látkou na většině stěn a odvážně přerušované černou a bílou, sjednocují obytné prostory. V patře však Reynal dopřál rodině obvyklou zálibu v hravých, energických barvách na bílých stěnách. Téměř v každé místnosti najdete výrazný vzor v centru pozornosti a směs podpůrných vzorů a textur. Výsledkem je domov, který působí teple, dynamicky a rozhodně ne nudně.

Reynalova sluneční místnost ukazuje, jak může pečlivá kombinace různých materiálů a vzorů oživit disciplinovanou béžovou a bílou paletu. Nejvýraznější motiv, odvážný ikat na otomanech, kontrastuje s kobercem se vzorem antilop, zatímco závěsy a pohovka vnášejí do hry jemné potisky různých velikostí. Tkané židle, travnatý látkový potah stěn a dřevěný stůl dodávají texturou.

„Vždycky mě přitahuje symetrie,“ říká Reynal, který rád zakotvuje design místnosti dvojicí stejných kusů, jako jsou otomany, židle nebo stoly.

Reynalův obývací pokoj je ukázkou odvážných kontrastů, ale nebere se příliš vážně. „Černá a bílá mohou být chladné, ale přírodní prvky je činí hřejivými a příjemnými,“ říká Reynalová o použití stolu z dýhovaného dřeva, travnaté látky na stěnách a květinového vzoru na židlích. Všechno v místnosti je příjemné na dotek, včetně lněných závěsů s páskou a nubukového koberce z juty a vlny. „Příjemný pokoj působí na dotek stejně jako na zrak,“ říká.

Pokud se rozhodnete pro tmavé nebo černé stěny, zvolte světlejší závěsy a pohovky, aby místnost nepůsobila těžce. Bílý lakovaný strop Reynal a lesklé bílé obložení také pomáhají prostor rozjasnit.

Trávníkové plátno ve zlaté barvě působí zvláštně a propojuje barový výklenek se zbytkem obývacího pokoje.

Neutrální pozadí staví do popředí Reynalovu uměleckou sbírku.

Černá a bílá může působit chladně, ale přírodní prvky ji činí hřejivou a příjemnou.

„U kulatého jídelního stolu je to tak snadné,“ říká Reynal. „Všichni mohou stát čelem k sobě, což podporuje konverzaci u celého stolu, a ne jen s těmi, kteří jsou po obou stranách.“ Když se baví, rozšíří stůl o kulatou desku, kterou koupila na internetu, a přikryje ho ubrusem. Pohodlné jídelní židle jsou také nutností. Klidné prostředí oživují modrobílé mramorované lampy a velký barevný obraz.

„Rád používám stropní svítidla, nástěnná svítidla a stolní lampy, abych vyvážil světlo v celém prostoru,“ říká Reynal.

Když Amanda s manželem Michaelem dům koupili, byla kuchyň modernizována, ale v minimálním estetickém stylu. Aby ji Reynalová upravila podle svého, nainstalovala další skříňky se skleněnými předními stěnami, aby mohla vystavit svou sbírku servírovacího nádobí, a vyměnila kování a baterie za alternativy v barvě kartáčovaného zlata.

Vzorované římské stínidlo, rákosové stoličky a umělecká díla vnášejí do kuchyně Reynalův osobitý styl.

„Miluji světlo a odlesky, které vznikají přidáním trochy jiskry,“ říká Reynal a všímá si zrcadlových povrchů a kovových povrchů, jako je kartáčovaná mosaz v toaletní místnosti. „Kovové prvky vypadají obzvlášť hezky v noci,“ říká. „Ve dne působí o něco klidněji.“ Celoplošná textura tapety a nadrozměrný vzor květů působí v tak malém prostoru obzvlášť dramaticky.