Zdobení

7 Stěny, které učiní pokles čelisti

Zdobení

Tyto stěny mluví samy za sebe – od tapet s trvalým dojmem až po neformální, ale přesto poutavá umělecká díla. A ty vaše mohou také!

Tento starožitný příborník Hepplewhite Breakfront dostal nový život v nečekaném prostředí. Nadrozměrná vzorovaná tapeta – Summer Lily od Cole & Son – uzemnila prostor hravým vzorem. Křiklavé zrcadlo a vysoká pagodová lampa dále odlehčují vážný starožitný kus nábytku.

2. Trochu barev může být hodně

Omezená barevná paleta bledě modrozelené a šedé překlenuje v tomto obývacím pokoji směs povrchových úprav a živých vzorů. Stěny a strop pokrývá lesklý nátěr modré barvy Wythe Blue od Benjamina Moora, který odráží světlo a dodává jim šmrnc. Výsledkem je prostor s tou správnou energií, který působí živě, aniž by zahlcoval smysly.

3. Najděte inspiraci všude

Namalovat obří palmy na stěny malého pokoje vyžaduje odvahu. Ještě větší odvahu to chce, když to uděláte v sytých čokoládových a krémově bílých odstínech. V této snídaňové místnosti inspirované interiéry na Bahamách se však risk vyplatil. Tropický výjev vhodně doplňuje travnaté obložení stěn v místnosti.

4. Vytvořte silný ústřední bod

Chodby jsou často zanedbávány v oblasti výzdoby. Zařiďte, aby si vaše chodby žádaly pozornost, pomocí pronikavé bílé konzoly s dvířky z fládru, bílých porcelánových lamp a velkého živého obrazu. Na pozadí klidné textury travního plátna poskytují zářivě oranžová hedvábná stínidla místo pro přistání.

5. Přijměte vintage zvláštnosti

Některé bytové akcenty je lepší nechat na pokoji, jako je tomu v případě této vintage mátově zelené dlaždice v toaletní místnosti. Její provedení nevyžadovalo nic víc než potažení okolních stěn tapetou z banánových listů (Brazilliance od Dorothy Draper) a přidání několika charakteristických prvků. Foo dogs a modré mléčné sklo zdobí základní umyvadlo a ručník s monogramem se houpe na kruhu z afrických skleněných korálků zavěšených nad tradičním svícnem od Circa Lighting.

7 způsobů, jak zdobit výtisky banánových listů

6. Funguje i nízký kontrast

Účinky vysoce kontrastních barevných schémat, které změní místnost, jsou dobře známé, ale stejně velký vliv mohou mít i nízké kontrasty. Odstíny světle modré, béžové a bílé, které se objevují na nástěnné malbě inspirované přírodou, se v tomto pokoji objevují na malovaném obložení, čele postele a lůžkovinách a sjednocují prostor. Polštáře využívají tyto barvy ve směsi živých vzorů, díky nimž jemná paleta nepůsobí fádně.

7. Jděte do toho naplno

Když víte, co chcete, jděte do toho naplno. Vysoce kontrastní monochromatická barevná paleta dělá tento pokoj tak živý, jak jen může být. Místnost, která je plná horké růžové, zůstává zajímavá díky měnícím se stupnicím a vzorům i spoustě zářivě bílé. Skvrnitá tapeta funguje jako neutrální pozadí pro grafický závěs a abstraktní obraz.