Zábavný

7 tipů pro bezpečný piknik

S oteplováním a druhým letním pandemickým obdobím je přirozené, že se cítíme trochu neklidně. Naštěstí není pobyt venku zakázán. Venkovní prostory, jako jsou parky nebo pěší stezky, poskytují bezpečné prostředí, které vám umožní na chvíli vypadnout z domu, a CDC nedávno oznámilo, že je bezpečné být venku bez masky s ostatními, kteří jsou plně očkovaní.

Přestože se v celé zemi opět otevřelo mnoho restaurací, možná se budete cítit bezpečněji, když si raději vyberete piknik v parku než v restauraci, protože setkání pod širým nebem je skvělou příležitostí k bezpečnému posezení s přáteli. O výhodách trávení času venku a o tom, co můžete udělat pro to, aby vaše venkovní setkání bylo co nejbezpečnější, jsme hovořili s lékařkou Suzanne Bartlett Hackenmillerovou, která se zabývá integrativní medicínou a je poradkyní pro AllTrails (aplikace určená k bezpečnému pobytu venku).

Hackenmiller nám řekl, že pokud se cítíte neklidní, je jedním z nejlepších způsobů, jak posílit své duševní zdraví, naplánovat si piknik venku (nebo dokonce jen procházku venku). „Pokud jste zdraví a praktikujete zodpovědný společenský odstup, je v tomto období důležitější než kdy jindy vyrazit ven; nejen kvůli fyzickému zdraví, ale zejména kvůli přínosům pro duševní zdraví,“ říká. „Pobyt venku také podporuje náš imunitní systém. Od vitaminu D, který nasajeme díky slunci (jen nezapomeňte na opalovací krém!), až po fytoncidy, které vdechujeme ze stromů a půdy, je pobyt venku skvělým způsobem, jak zůstat zdravý.“

Mějte však na paměti, že to, že jste venku, neznamená, že máte volnou cestu. „I když se omezení začínají uvolňovat, měli bychom být stále obezřetní a na veřejných prostranstvích se chovat podle svého nejlepšího svědomí,“ říká Hackenmiller. Stále budete muset praktikovat společenský odstup v blízkosti těch, kteří nejsou očkovaní, a měli byste znát i další bezpečnostní tipy. Zde je sedm pokynů, které byste měli dodržovat, abyste si v létě užili bezpečný piknik.

Související položky

1 Vyberte si bezpečné místo

Přestože je bezpečné trávit čas venku s ostatními očkovanými dospělými, měli byste se vyhýbat přeplněným prostorám s lidmi, které neznáte. Pokud je park otevřený pro veřejnost, je to bezpečná možnost pro piknik. Hackenmiller nám však řekl, že i když je park otevřený, řada zařízení (například parkoviště a toalety) může být uzavřena. Nejjednodušší způsob, jak si vybrat místo na piknik, je zkontrolovat aplikaci AllTrails nebo webové stránky místního oddělení parků a zjistit provozní dobu parku. Poté zvažte počet dalších lidí v okolí: Pokud dorazíte do parku a parkoviště jsou plná, je to dobré znamení, že se v daném místě nachází příliš mnoho dalších lidí.

Jakmile najdete ideální místo, nezapomeňte, že váš kousek trávy by měl být v dostatečné vzdálenosti od ostatních lidí, kteří se shromažďují ve stejném parku. Pokud máte obavy, můžete se rozhodnout uspořádat piknik na své zahradě!

2 Omezte svůj oddíl

Pokud nejste očkováni, nejbezpečnější je piknik, na kterém jste jen vy a osoba nebo osoby, které jste v karanténě nebo se s nimi společensky stýkáte (například spolubydlící nebo nejbližší rodina). Vysvětlila, že ačkoli máme často ty nejlepší úmysly držet se od ostatních na půl metru, i ty nejlépe připravené plány mohou selhat. „Jsme lidé a toužíme po sociální interakci, zejména v době, jako je tato,“ vysvětluje. „Až příliš často se setkávám s tím, že lidé říkají, že se budou držet šest stop od přátel, ale časem tento závazek přehlédnou. Důrazně doporučuji chodit ven pouze s těmi, kteří jsou ve vaší domácnosti, aby nedošlo k pokušení zanedbat doporučení pro společenský odstup.“

3 Vezměte si masku na obličej

Ačkoli se může zdát, že venkovní piknik není vhodným místem pro předvedení nové látkové masky, Hackenmiller doporučuje vzít si ji s sebou. „Je jasné, že je nemůžeme nosit při jídle, ale doporučuji nosit masku při obhlížení místa pikniku a opouštění prostoru nebo při procházce mezi ostatními,“ říká. „Při výběru místa se řiďte dobrým úsudkem a snažte se držet od ostatních stran ještě dál než šest metrů.“ Pokud masku nemáte, můžete si vyrobit vlastní nebo si objednat jednu z těchto masek, které lze zakoupit online.

4 Vyhýbejte se veřejným zařízením

Venkovní park je jedním z nejbezpečnějších míst pro shromažďování na veřejnosti, přesto byste měli dodržovat několik bezpečnostních opatření. Vyhněte se používání zařízení, která jsou nabízena veřejnosti: Místo piknikového stolu si vezměte deku na sezení a místo veřejných grilů, které někdy najdete v parcích, používejte vlastní přenosný gril, například špičkový přenosný gril Weber 14-Inch Portable Grill (38 USD, Target). (Ještě lépe, grilujte předem a vezměte si ho s sebou!) Také byste měli přeskočit používání veřejných toalet v parku, abyste zkrátili čas strávený v uzavřeném prostoru s cizími lidmi.

5 Přineste si vlastní základní vybavení

Hackenmiller navrhuje, aby se park nespoléhal na nic jiného než na slunný trávník. Doporučuje vzít si s sebou dostatek vody a pití, protože fontánky mohou být z bezpečnostních důvodů stále vypnuté. Také si s sebou vezměte dezinfekční prostředek na ruce, který můžete použít před jídlem a po něm. Pokud žádné nemáte, těchto 7 dezinfekčních prostředků na ruce splňuje pokyny CDC a můžete si je zakoupit online.

6 Dress It Up

Jistě, možná se zrovna necítíte na to, abyste se šli najíst do luxusní restaurace, ale i tak můžete svůj piknik proměnit v luxusní záležitost! Ozdobte svůj piknik pěknou dekou a několika polštáři a budete se cítit jako na neformální venkovní happy hour. Deka Teema Towel Blanket (32 dolarů, Teema) je pro piknik ideální volbou, protože je stejně měkká (a krásná!) jako běžná deka, ale je vyrobena z bavlněného materiálu, který je určen k praní jako ručník, takže se nemusíte bát položit ji na kus trávy.

7 Podávání jednotlivých porcí

Možná je lákavé připravit si složitou tabuli s uzeninami hodnou Instagramu, ale ve skutečnosti je bezpečnější zabalit si jídlo na jednotlivé porce. Místo tácu nebo prkénka, kterého se budou všichni dotýkat, zvolte raději jednotlivé sendviče (toto jsou naše oblíbené sendviče na léto!) a zabalte je do ekologických obalů z včelího vosku místo plastových sáčků. Před přípravou a balením jídla se ujistěte, že jste vše řádně vydezinfikovali a důkladně si umyli ruce. Je také dobré vynechat tradiční piknikový koš a dát přednost tašce nebo chladicímu boxu, který udrží jídlo v chladu: Líbí se nám tato chladicí taška s potiskem palmy (36 dolarů, Target).

Adblock
detector