Vánoce

Definitivní hodnocení nejhorších vánočních cukrovinek

Podle nového průzkumu jde o nejméně oblíbené vánoční cukroví v zemi – a výsledky jsou nečekané.

Vánoce jsou za dveřmi a já už se těším, až si otevřu punčochu a budu mlsat vánoční cukroví uvnitř. A letos doufám, že mi Ježíšek přinese samé dobré věci.

Podle Národní maloobchodní federace Američané každoročně utratí za vánoční cukroví přibližně 2 miliardy dolarů, ale jak při takovém množství možností poznat, co je dobré a co byste měli nechat na poličce? Odborníci ze společnosti CandyStore.com si kladli stejné otázky, a tak provedli průzkum mezi více než 11 000 zákazníky a sestavili seznam nejméně oblíbených vánočních cukrovinek roku 2020, abyste věděli, co letos do punčoch nepřidávat.

Toto je konečný žebříček letošního nejméně oblíbeného vánočního cukroví – a musíme říct, že některé výsledky nás překvapily.

Související položky

10. Bonbóny se stuhou

I když jsou stužkové bonbony naprosto nádherné a vlastně docela chutné (mají tolik příchutí!), může být obtížné je sníst. Nikdy nevíme, co se všemi těmi smyčkami dělat. Zakousnout se přímo do jednoho konce? Snažíte se odlomit kousek každé jednotlivé smyčky? Letos budeme naše stužkové cukroví používat pouze k dekorativním účelům s rozkošnou vánoční ozdobou ze stužkového cukroví.

9. Mátová kůra

Candy Store uvádí, že nejkontroverznějším cukrovím na seznamu byla mátová kůra, která pro ně letos byla také jedním z nejoblíbenějších cukrovinek. Zdá se, že hlavní stížností na toto cukroví je, že je příliš exponované, což znamená, že na konci sezóny jsou lidé kůrou unaveni a připraveni na něco nového. Pokud jste si o letošních svátcích nezamilovali klasickou mátovou kůru, vyzkoušejte naši kůru z cukrové třtiny.

8. Neperníkové tyčinky

Jako člověka, který dává přednost ovocným tyčinkám před klasickou mátou, mě tato překvapila. V průzkumu se uvádělo, že na seznamu zlobivých cukrovinek se ocitly právě díky různým nemátovým příchutím. Lidem možná chutnají ty ovocné, ale příchutě jako omáčka (ano, čtete správně) to kazí všem.

7. Staromódní směs tvrdých bonbonů

Je to jedno z těch cukroví, které má babička vždycky v misce a které nikdo nejí. Pravděpodobně se najde pár členů rodiny, kteří ho okusují, ale rozhodně nepatří mezi naše oblíbené.

6. Čokoládové pomeranče

Nikdy předtím jsem o nich neslyšela, ale Amerika má zjevně silný pocit, že to není něco, co byste chtěli najít na Vánoce v punčoše. Pokud je také neznáte, jedná se o kombinaci mléčné čokolády a pomerančového krému ve tvaru pomeranče. Když už si mám otevřít čokoládový tvar, tak raději čokoládového Santu.

5. Holiday Peeps

Zatímco Peeps jsou nejoblíbenější v období Velikonoc, o svátcích obvykle nechybí ani přehnaně potravinářsky obarvené vánoční stromečky, sobi, perníčky a sněhuláci. Podle výsledků průzkumu to nejsou barvy nebo tvary, které spotřebitelé nemají rádi, ale nepřirozené sváteční příchutě. Peppermintová kůra a peeps s příchutí skořicové rolády nebyly u tohoto publika hitem. Spotřebitelé se však letos nemusí obávat, protože v roce 2020 nebudou sváteční peeps k dostání.

4. Sobí kukuřice

Debata o kukuřičných bonbonech je o Halloweenu vždy bouřlivá, ale nikdy jsme netušili, že lidé mají k červené a zelené verzi tak silný vztah. Sobí kukuřice je v podstatě klasický recept na cukrovou kukuřici s přidáním různých potravinářských barviv, takže nás příliš nepřekvapuje, že tato sladká pochoutka získala titul čtvrté nejnenáviděnější vánoční cukrovinky v Americe.

3. Knihy příběhů zachránců života

Většina lidí si LifeSavers nespojuje s vánočními cukrovinkami – zřejmě kromě těch, které jsou zabalené v knížce s vánočními příběhy. LifeSavers se nevyrábí ve svátečních příchutích a balení s vánočním obalem z nich nutně nedělá něco, co bychom chtěli najít v našich punčochách.

2. Vánoční stromečkový nugát

Tato cukrovinka vyvolala nejsilnější reakce spotřebitelů, z nichž některé byly „tvrdá a zatuchlá“, „taková, taková hnusná“ a dokonce „nesvatá“. Musíme přiznat, že s komentáři o špatné konzistenci a mátové příchuti, která nesplnila očekávání, nesouhlasíme. Ježíšku, klidně naše punčochy při rozdávání tohoto vánočního cukroví vynech. V roce 2019 to bylo nejhorší cukroví číslo 1, takže za poslední rok kleslo o jedno místo.

1. Třešňové kordíky v čokoládě

V roce 2019 byla na druhém místě, ale letos se na první místo dostaly třešňové bonbony v čokoládě a získaly titul nejhoršího vánočního cukroví v Americe. V průzkumu CandyStore.com zveřejnil konkrétní stížnosti zákazníků na jednotlivé cukrovinky a hlavním důvodem, proč lidé tyto třešňové pochoutky v čokoládě nemají rádi, je růžová tekutina, která třešňovou náplň obklopuje. Nejsme si přesně jisti, co to je, ale pokud cukrovinku sníte na jedno sousto, příliš si jí při konzumaci nevšimnete.

Adblock
detector