Vánoce

49 docela vánoční věnce

Zobrazit vše “ data-tracking-zone=“start-slideshow“> Spustit prezentaci

1 z 49

Farmářský věnec

Tento DIY věnec z bílých bobulí začíná levným věncem z vinné révy. Jednoduše propleťte stonky umělých bobulí a zajistěte je květinářským drátem. Rustikální věnec zakončete jednoduchou mašlí z modré sametové stuhy a věnec zavěste pomocí odnímatelného háčku.

2 z 49

Svěží sukulentní vánoční věnec

Nádherné a čerstvé sukulenty během svátků jsou dokonalým přivítáním zimy. Uveďte hosty do svého domova na Vánoce vystavením sukulentů s dvojitou obručí. Vyrobit si takovýto vánoční věnec je velmi jednoduché – stačí sukulenty upevnit pomocí květinových kolíčků a zvýraznit zimními bobulemi a zelení. Aby byl domácí věnec co nejlepší, přidejte jednoduchý nápis s trochou vánoční nálady.

3 z 49

Měděný vánoční věnec Hula-Hoop

Nápad na domácí věnec v sobě dokonale kombinuje levnost a eleganci a hosté nikdy neuhádnou, z čeho je vyroben. Vezměte dvě obruče (ano, obruče) a proměňte je pomocí měděné barvy ve spreji. Na věnec přivažte zeleň, jako je borovice, eukalyptus a jehněčí ucho (i když doporučujeme použít umělou zeleň, aby domácí věnec vydržel rok co rok), a pak ho zakončete sváteční mašlí. Tento vánoční věnec v nadživotní velikosti je nejlepším akcentem na venkovní stěně nebo plotě.

4 z 49

Pěkný papírový vánoční věnec

Tento úžasný vánoční věnec od Lia Griffith začíná zeleným papírem! Stáhněte si bezplatnou šablonu a nalepte ji na formu věnce. Tento jednoduchý věnec pro kutily zakončete přidáním měděného slova.

5 z 49

Ornamentový věnec

Tip redakce: Chcete-li dekupírovat ozdoby, vystřihněte si z papíru špičky. Na část ornamentu a na proužky papíru naneste štětcem médium na dekupáž. Přitiskněte a opakujte, dokud není ornament pokrytý. Štětcem naneste vrchní vrstvu média na decoupage a nechte zaschnout. Pomocí floristického drátku připevněte ozdoby na věnec.

6 z 49

Křídový vánoční věnec

Na zadní stranu věnce připevněte kousek křídové tabule a na přední stranu napište slavnostní vzkaz. Přidejte jednoduchou vánoční mašli a je hotovo! Tento domácí vánoční věnec si snadno vyrobíte sami a děti budou rády přidávat sváteční pozdravy nebo aktualizovat vánoční odpočítávání s příchodem sezóny.

7 z 49

Zlaté obručové věnce ze zeleně

Proměňte obyčejné zlaté obruče v trojici závěsných vánočních věnců. Každý z nich zakončete svazkem sezónní zeleně, šišek a světlých bobulí. Tyto věnce můžete zavěsit od Dne díkůvzdání až do Vánoc.

8 z 49

Červený květinový věnec

Tento svěží věnec s oválnou květinovou oázou jako základem lze snadno vytvořit. Stačí oázu namočit, dokud není úplně mokrá, a pak do ní vložit stonky květin, bobulí a zeleně ořezané na délku 3 až 4 palců a seskupit je do volně plynoucích barevných vln. Překvapivým prvkem jsou zde ředkvičky; malé svazečky připevněte drátem ke květinovému trsátku a vložte trsátko. Použili jsme také amarylis, postřikové a zahradní růže, proteu, bobule Hypericum a směs stálezelených rostlin.

9 z 49

Vánoční věnec

10 z 49

Věnec z plsti z poinsettie

Snad ještě více než jmelí je vánoční rostlinou poinsettie. Jako alternativu k tradičním rostlinám jsme vyrobili plstěné květy poinsettie. Naaranžujte je na umělý eukalyptový věnec a zajistěte květinářským drátem, abyste do své sváteční výzdoby přidali svěží, věčnou zeleň.

11 z 49

Metalický věnec z magnólií

V tomto pěkném vánočním věnci září malované listy magnólie. Natřete listy stříbrnou, zlatou a šampaňskou barvou pro luxusní metalický vzhled. Tento ručně vyrobený věnec je ideální pro vystavení po celou sváteční sezónu.

12 z 49

Pěkný vánoční věnec ze šišek

Jednoduché materiály dostanou texturální vylepšení díky malé dávce bílé barvy ve spreji, která připomíná sněhový poprašek. Barvu ve spreji nanášejte různě, aby některé šišky byly zcela „zasněžené“ a jiné jen lehce poprášené. Nechte zaschnout. Pomocí osmipalcových kousků květinářského drátu připevněte šišky k drátěné formě věnce. Na věnec přilepte červené rolničky a většinu z nich umístěte na bílé šišky, aby barva vynikla.

13 z 49

DIY věnec z červených bobulí

Tento ručně vyrobený věnec z červených bobulí dodá vaší verandě veselou barvu. Tento vzhled získáte aktualizací základního věnce z vinné révy se sezónními červenými bobulemi a nadměrnou mašlí. Udělejte ho ještě veselejší a přidejte malé zelené větvičky nebo kulové ozdoby.

14 z 49

Vánoční věnec z větviček

Věnec z vinné révy natřete na bílo (nebo začněte s bílým věncem). Několik šišek lehce natřete bílou barvou ve spreji a nechte zaschnout. Nejdelší špalíčky připevněte k věnci pomocí lepicí pistole a doplňte je menšími kousky, které podle potřeby přilepte. Celý věnec nastříkejte lehkou vrstvou bílé barvy, aby prosvítala část přírodní barvy. Přilepte šišky, uvažte mašli z jutové stuhy a za mašli přidejte několik cedrových větviček.

15 z 49

Tradiční věnec z červených bobulí

Začněte se základní jedlovou formou a přidejte kousky bobulí a další zeleně, abyste vytvořili přeplněný, ale krásný vánoční věnec. Zachovejte neformálnost s neodměřenými větvičkami bobulí (některé dlouhé, některé krátké) a volnou, nedokonalou červenou mašlí.

16 z 49

Mandlový květinový vánoční věnec

Ušetřete hrst mandlí z louskáčku a použijte je jako ozdobu vánočního věnce. Uspořádejte ořechy do tvaru květin a přilepte je za tepla na mechový věnec (náš věnec je zvýrazněn vinnou révou). Do středu každého květu přidejte brusinku a zakončete jednoduchou mašlí z červené šňůry.

17 z 49

Zelený věnec

Ukážeme vám, jak si vyrobit vlastní vánoční věnec ze zeleně! Tento věnec s dlouhou životností si můžete přizpůsobit pomocí oblíbených umělých květin, bobulí a stuhy.

18 z 49

Metalický věnec z magnólií

V obchodě zakoupený věnec z magnóliových listů ozdobte metalickou barvou ve spreji a větvičkami. Nastříkejte věnec stříbrnou barvou, aby se na něm objevily zelené a hnědé odstíny listů. (My jsme použili 24palcový věnec.) Barvu nechte zaschnout. Bílé větvičky nakrájejte na délky 8 a 15 palců. Větve vložte do věnce podle křivek věnce.

19 z 49

Domácí věnec z bruslí

Využijte vyřazené brusle jako věnec na vchodové dveře. Stačí naplnit boty větvičkami zeleně a větvemi a brusle zavěsit.

20 z 49

Ořechový věnec

Vytvořte si nádherný sváteční věnec s oblíbeným sezónním občerstvením. Udělejte si zásobu směsi ořechů ze zásobníku a nalepte je na formu věnce. Před přidáním do vánočního věnce dodejte ořechům strukturu rozlousknutím.

21 z 49

Zimní věnec ze síťoviny

Tento ručně vyrobený sváteční věnec zvládnete vyrobit za méně než hodinu. Vytvořte si vlastní věnec ze síťoviny pro kutily pomocí široké stuhy a drátěné formy na věnce. K dokončení našeho věnce jsme použili ozdoby a stromky z kartáčů na láhve, ale zkuste přidat umělou zeleň nebo bobule a přizpůsobit si výzdobu.

22 z 49

Přírodní vánoční věnec

Materiál pro tento věnec s texturou tvoří sbírka sezónních přírodnin – šišky, semínka, skořápky, tyčinky, bobule a ořechy. Pro výrobu si zakupte pěnovou formu věnce a přilepte různé předměty kolem věnce, přičemž můžete měnit jejich rozmístění a barvu, abyste získali vizuální zajímavost.

Tip redakce: Vánoční věnec z šišek sestavte nejprve z nejplošších prvků (např. mechu) a nakonec z trojrozměrných výrazných kusů (např. lusků). Během sestavování věnec několikrát zavěste a poodstupte, abyste se rozhodli, který kus doplníte jako další.

23 z 49

Domácí lesní věnec

Proměňte mechový věnec v lesní scénu. Vyberte si větvičky se zajímavými liniemi a rozvětvenými detaily. Začněte nahoře a nejsilnější větvičky umístěte do pěkného vzoru tak, aby kopírovaly křivku věnce. Zajistěte je floristickými kolíčky ve tvaru U. Doplňte menšími větvičkami, které zastrčte nebo připíchněte na místo. Na věnec připevněte drátem několik ptáčků. Kolem horní části věnce přivažte kousek stuhy, kterou použijete jako závěs, a drátkem připevněte mašli.

24 z 49

Ovocný věnec

Pěkná sbírka zelených a jasných barev klade důraz na pěkné ovoce. Pro vytvoření si zakupte drátěnou formu na věnce. Pomocí floristického drátu připevněte na věnec skutečná nebo umělá jablka, konec drátu zasuňte do spodní části jablka a omotejte kolem věnce. Stejnou metodou přidejte vnitřní vrstvu limetek a vnější vrstvu šišek. Podle potřeby vložte zeleň, abyste vyplnili mezery a dodali šiškovému vánočnímu věnci plnost.

25 z 49

Pozdravy s vánočním věncem

Letos můžete svůj věnec doslova vyzdvihnout tím, že na jeho přední stranu zavěsíte nadrozměrný dřevěný výřez s přáním. Použijte čistou barvu, například bílou, která vynikne na pozadí ohromujících stříbrných akcentů.

26 z 49

Barevný věnec z jehličí

Dodejte svému vánočnímu věnci retro nádech pomocí několika pestrobarevných prvků. Kupte si jedlový věnec a lehce a rovnoměrně ho nastříkejte bílou barvou. Přidejte jasné barevné akcenty – několik šišek nastříkaných v jasných odstínech a miniaturní sváteční ozdoby – a zavěste je pomocí stuhy.

27 z 49

Oh, Deer! Vánoční věnec

Co je lepšího než stálezelený vánoční věnec? Stálezelený věnec kolem hlavy jelena. Parohy a taxidermie jsou v kurzu a není lepší čas než Vánoce, abyste tento trend využili.

28 z 49

Sušený citrusový věnec

29 z 49

Papírový květinový vánoční věnec

Jednoduché papírové květiny jsou zábavným způsobem, jak ozdobit základní stálezelený věnec. Vyrobte květy různých tvarů a velikostí a připevněte je pomocí drátku. Květy na tomto vánočním věnci byly vyrobeny z hnědého kraftového papíru a posypány třpytkami, které jim dodávají jiskru.

30 z 49

Vánoční věnec z vavřínového dřeva

Klasická forma věnce, vavřín, je provoněná čerstvým rozmarýnem. Vnitřní a vnější kroužky 14palcové dřevěné prošívací obruče slepte k sobě horkým lepidlem; nechte zaschnout. Z horní části slepené obruče odřízněte 8palcovou část. Pomocí floristického drátu připevněte svazky rozmarýnu na boky obruče a větvičky na přední stranu. Do středu věnce dole přilepte mašli; podle potřeby ji poprašte umělým sněhem.

31 z 49

Vánoční věnec z listnatého dřeva

Přilepené kolem pěnové formy se zbytky naplaveného dřeva stanou přirozeně krásným nástěnným akcentem. Nasbírejte kousky dřeva, přilepte je za tepla kolem formy věnce a podle potřeby doplňte menšími kousky, abyste formu zakryli. Věnec zavěste pomocí jednoduché široké stuhy.

32 z 49

Jedlový věnec s ornamenty a listy

Dodejte klasickému stálezelenému věnci elegantní design. Třpytivé sváteční koule a stříkané bobkové listy dodají věnci zlatavý lesk. Zvolte hedvábnou stuhu v doplňkové barvě, která sjednotí akcenty vánočního věnce i zeleně.

33 z 49

Vánoční věnec z modrého dřeva

Tento krásný zimostráz představuje elegantní způsob, jak se vymanit z kruhu. Chladivě modrý věnec začíná zakoupeným čtvercovým věncem ze zimostrázu a končí mini ozdobami a třpytivými cukrovými korálky.

34 z 49

Dokonale spárované vánoční věnce

Proč se zastavit jen u jednoho věnce? Spojte dva věnce dohromady a vytvořte na vchodových dveřích věnec připomínající topárium. Věnce zavěste na vlastní háčky, aby byly stabilní, ale přivažte stuhu od jednoho věnce k druhému, aby vypadaly jako jeden celistvý vánoční věnec.

35 z 49

Ročníkový vánoční věnec

Dodejte miniaturním vánočním koulím trochu víc síly tím, že je umístíte do středu historických světelných reflektorů na stromeček. Ultra lesklé ozdoby a další koule připevněte k věnci pomocí floristického drátu a poté zavěste pomocí stuhy v nečekané barvě, například v prašné růžové nebo mátově zelené.