Vánoce

Jak si vyrobit strom s hmoždinkami

Tato ručně vyrobená vánoční dekorace je dokonalým způsobem, jak nechat zazářit své ozdoby. Není potřeba žádná voda!

Letos si vyberte netradiční vánoční stromek, jako je tento jednoduchý vánoční stromek z hmoždinek. Je vyroben ze dřeva a nabízí jedinečný minimalistický způsob vystavení vašich cenných ozdob. Kolíkový stromek je jedním z našich oblíbených nápadů na vánoční výzdobu v malých prostorách. Pokud máte opravdu málo místa, zkraťte délku na polovinu a vyrobte si místo toho slavnostní stolní vánoční stromek! Ve většině železářství vám dřevo nařežou na míru, takže toto kutilství je stejně snadné jako vyvrtání několika otvorů a sestavení.

Jak vyrobit vánoční stromek z hmoždinek

Potřebné zásoby

  • Dřevěná kulatina o průměru 24 palců
  • Dřevěná tyč o délce 8 stop a průměru 1-1/2 palce
  • Vrtačka a vrtáky
  • Šroub do dřeva o průměru 1-1/2 palce
  • Pila
  • Hmoždinka o průměru 1 palec, rozřezaná na šest 18palcových a šest 14palcových délek
  • Hmoždinka o průměru 3/4 palce, rozřezaná na šest 12palcových a šest 10palcových délek
  • Hmoždinka o průměru 1/2 palce, rozřezaná na čtyři 8palcové, čtyři 6palcové a čtyři 4palcové délky
  • Ozdoby

Pokyny krok za krokem

I když se může zdát, že vánoční stromek vyrobený svépomocí je náročný, ve skutečnosti je to docela snadné. Tak snadné, že sotva potřebujete více než jeden krok! Vyrobte si vlastní vánoční stromek za méně než hodinu podle tohoto jednoduchého návodu.

Krok 1: Vyrobte základnu pro vánoční stromek

Aby stromek stál, budete potřebovat zaoblenou základnu. Pomocí 1-1/2palcového vrtáku vyvrtejte tři čtvrtiny středu dřevěné kulatiny. Do otvoru zasuňte osmistopou tyč a zajistěte ji 1-1/2palcovým šroubem do dřeva skrz spodní část kulatiny.

Krok 2: Přidání větví

Označte si místa, kde chcete větve na tyči umístit. Náš strom má 36 kolíků rozmístěných přibližně 6 palců od sebe po celé délce tyče, přičemž kolíky s největším průměrem jsou dole a kolíky s nejmenším průměrem nahoře – stejně jako skutečný strom. Můžete kombinovat velikosti kolíků a vytvořit tak abstraktnější strom. My jsme začali 6 palců odspodu a skončili s horním kolíkem 6 palců od vrcholu. Vyvrtejte do tyče otvory pro kolíky pod úhlem 45 stupňů pomocí vrtáků o stejném průměru, jaký mají kolíky. Vložte kolíky do otvorů a strom je postaven! Zkuste na stromek přidat ručně vyrobenou ozdobu.