Vánoce

DIY vždyzelený věnec s twist

Dodejte tradičnímu vánočnímu věnci moderní nádech pomocí vrstev přidané zeleně a nečekaných listů. Výsledkem je krásný věnec, který se hodí k jakémukoli stylu výzdoby. Vyrobte si tento DIY věnec s živou zelení pro autentický vzhled nebo ho vyrobte s umělými prvky, aby vám vydržel po mnoho let. Postupujte podle našich kroků níže, abyste aktualizovali stálezelený věnec, a pak získejte další nápady na domácí zdobení vánočních věnců.

Jak vyrobit tradiční sváteční věnec

Potřebné zásoby

  • Zelený věnec
  • Výplň zeleň, například eukalyptus nebo fíkus
  • Nůžky
  • Horké lepidlo
  • Květinový drát
  • Červené bobule
  • Nůžky na drát
  • Drát

.

Pokyny krok za krokem

Věnce na dovolenou si můžete snadno vyrobit pomocí základních potřeb pro řemeslníky. Podívejte se, jak snadno se náš DIY vánoční věnec sestavuje v níže uvedených krocích.

Krok 1: Doplňte zeleň

Začněte načechráním větviček na stálezeleném věnci. Zvedněte a ohněte větvičky do stran, aby byl věnec ze všech stran svěží. Pokračujte v jeho doplňování přidanou zelení. Pro tento tradiční vánoční věnec se hodí klasické listy, jako je eukalyptus, fíkus a směs dlouhých trav. Pokud plánujete věnec používat rok co rok, zvolte umělou zeleň. Každý list připevněte horkým lepidlem nebo květinovým drátem ke stonku do formy stálezeleného věnce. Lehce je přidržte na místě, dokud nezaschnou.

Krok 2: Přidání akcentů

Poté vyplňte mezery menšími zimními větvičkami nebo větvemi. Něco se sametovým omakem jehněčího ucha dodá věnci strukturu a jemnou zelenou kontrastní barvu. Dbejte na to, aby akcentní větvičky nebyly příliš rušné a neodváděly pozornost od klasických prvků věnce.

Krok 3: Připevněte bobule

Jaký klasický sváteční věnec se obejde bez jasně červených bobulí? Z umělého nebo skutečného svazku odřízněte velké množství bobulí a ponechte několik centimetrů dlouhý stonek. Když bobule rozmístíte po celém věnci, nezasouvejte je příliš hluboko; chcete, aby vynikly, nikoli aby ustoupily do pozadí. Stejně jako zeleň připevněte bobule horkým lepidlem nebo květinovým drátem. Podržte je, dokud nezaschnou, a poté věnec zavěste připevněním drátěného poutka na zadní stranu. Nyní, když víte, jak vyrobit domácí věnce, zkuste použít různé akcenty větví nebo květin a vytvořit něco nového.