Vánoce

Jak si vyrobit vánoční verandu Gnome

V letošní sezóně ozdobte chodby (nebo verandu) skupinkou svátečních skřítků. Skřítci jsou klasickým trendem vánoční výzdoby již po staletí, a přestože byli vždy oblíbení, letos jsme viděli, že se tyto vousaté postavy objevují ještě častěji.

Chcete-li si vyzdobit vánoční verandu několika vlastními skřítky, ukážeme vám, jak si je vyrobit jen z několika málo levných materiálů. Celou skupinu jich můžete mít hotovou za jedno odpoledne, takže sezónní výzdobu zvládnete během chvilky.

Jak vyrobit trpasličí dekoraci na verandu

Potřebné zásoby

 • Plastové květináče (různé velikosti)
 • Horké lepidlo/pistole na lepidlo
 • List mechu
 • Nůžky
 • . […]

  Pokyny krok za krokem

  Podle tohoto jednoduchého návodu si můžete vyrobit vlastního skřítka na verandu. Tento vánoční řemeslný projekt byste měli zvládnout za méně než hodinu.

  Krok 1: Naskládejte hrnce na sebe

  Každý trpaslík začíná s plastovým zahradnickým květináčem, takže se nejprve rozhodněte, kolik trpaslíků chcete vyrobit a jak velcí mají být. My jsme použili 8palcový květináč (8 USD, Target) naskládaný na 12palcový květináč (6 USD, The Home Depot) pro vysokého skřítka a jen jeden 12palcový květináč pro nižšího skřítka. Pokud hrnce skládáte na sebe, umístěte je otevřenou stranou dolů a pomocí horkého lepidla přilepte malý hrnec k velkému hrnci. Lepidlo nechte zcela zaschnout.

  Krok 2: Připojení mechu

  Po přípravě květináčů přilepte na ně srolovaný mech. Začněte s listem mechu o rozměrech 14 x 48 palců a nakrájejte ho na tři dlouhé pruhy. Poté každý pruh nakrájejte na 14 palců dlouhé části. Začněte u základny spodního květináče a pomocí horkého lepidla a lepicí pistole (11 USD, Target) přilepte proužky svisle ke květináčům; nahoře bude přibližně 5 palců nezakrytých. Proužky přilepte tak, aby se po stranách mírně překrývaly, dokud nebude zakryto celé tělo hrnce.

  Krok 3: Přidejte zelený vous

  Poté zastřihněte několik stonků umělé zeleně (my jsme použili flocked greenery, aby vousy vypadaly bíle) a přilepte je horkým lepidlem na přední stranu květináče, abyste vytvořili tvar vousů. Jakmile zeleň přilepíte, zastřihněte podle potřeby okraje. Když jsou vousy hotové, přilepte přímo nad vousy za tepla klubko vlny ze sušičky (vytvoříte tak skřítkův nos) a pro slavnostnější vzhled použijte jako doplněk umělé bobule.