Vánoce

Proč jsou adventní svíčky rekreační tradicí, měli byste začít tento rok

Každý den trochu spalte a zamyslete se nad smyslem tohoto ročního období.

Když se řekne adventní kalendář, možná si představíte malá kartonová dvířka, která ukrývají čokoládu a dobroty ve svátečním tvaru. Ale čokoláda (ačkoli je jedním z nejchutnějších způsobů, jak oslavit toto období) se k oslavě adventu nepoužívala vždy. Jednou z nejstarších známých adventních tradic je používání adventních svíček.

Protože se adventní svíce používají již tisíce let v mnoha různých kulturách, používají se různými způsoby. Některé rodiny vystavují tradiční adventní věnec, na kterém jsou čtyři svíčky (jedna pro každý ze čtyř týdnů v měsíci, které představují naději, lásku, radost a pokoj), zatímco jiné rodiny zapalují stejnou svíčku každý večer od 1. prosince do Štědrého dne. Během této doby je v některých rodinách zvykem se společně modlit a oslavovat očekávání svátků.

Pokud hledáte novou sváteční tradici, kterou byste mohli o letošních Vánocích založit, zvažte možnost objednat si adventní svíčku a každý večer ji zapálit. Můžete ji použít jako součást náboženské oslavy tohoto období nebo ji jednoduše využít jako způsob, jak strávit více času s rodinou. Pokud ještě žádnou nemáte, shromáždili jsme několik našich oblíbených designů adventních svící, které vám pomohou tuto tradici zahájit.

Související položky

Sloupková adventní svíce

Koupit: adventní svíčka (20 dolarů, Newbridge Silverware)

Moderní adventní svíce

Tato jednoduchá černobílá svíčka se hodí do každé moderní nebo minimalistické sváteční výzdoby. Kolem její základny můžete dokonce umístit jednoduchý věnec a použít ji jako součást vánoční výzdoby na statku. Tato svíčka měří na výšku něco málo přes 11 palců a má dobu hoření 90 hodin – což znamená přibližně tři a půl hodiny denně.

Koupit: Adventní svíčka (22 dolarů, Hygge Life)

 

Tradiční adventní svíčka

Dodejte své vánoční výzdobě tradiční nádech s touto nádhernou kuželovou svíčkou. Svíčka je zdobená klasickým vzorem vánočního stromku, měří téměř 15 palců na výšku a měla by se vejít do jakéhokoli standardního svícnu na kuželovou svíčku.

Koupit: Adventní svíčka (10 USD, Miles Kimball)

 

Klasická adventní svíčka

Tato kuželová svíčka má pro každý den adventního období jiný sváteční obrázek, který připomíná různě tvarované čokolády, které najdete za každými kartonovými dvířky v tradičním adventním kalendáři. Tato svíčka je vysoká 12 palců a je navržena tak, aby se vešla do jakéhokoli kuželového svícnu.

Koupit: (15 dolarů, The Vermont Country Store)

 

Dvoubarevné adventní svíčky

Tento styl adventních svící je oblíbený zejména v Dánsku, kde se tyto svíce vyrábějí. Do USA je zasíláme zdarma již za týden, takže máte ještě spoustu času na to, abyste si je objednali před 1. prosincem. Svíčky jsou 9 palců vysoké a jsou vyrobeny v tradičním dánském stylu, s potisky vánočních stromků, hudebními notami a číslovaným odpočítáváním, které zdobí jejich strany. Tyto různobarevné adventní svíčky jsou ideální pro domácnosti s několika dětmi, protože můžete objednat jednu pro každé dítě, aby si ji zapálilo samo.

Koupit: (12 dolarů, Etsy)