Uncategorized

Věřili byste nám, kdybychom řekli, že instalace lustru a stmívače je téměř nejjednodušší elektrikářská práce, kterou můžete provést? Možná vás překvapí, že ano! Odložte obavy z drátů a vypínačů a postupujte podle našich jednoduchých kroků. Během krátké doby budete mít krásné nové svítidlo se světlem, se kterým můžete snadno manipulovat. Ušetříte tak mnoho peněz, když to uděláte sami, a budete zářit pýchou.

Jak nainstalovat stmívač

Co potřebujete

  • Měřící páska
  • Štafle
  • Lustr (veškerý hardware by měl být součástí dodávky)
  • Stmívač
  • Šroubovák
  • Stropní medailon (volitelný)

Krok 1: Vypněte napájení

Vypněte napájení v jističové skříni, nikoli pouze vypínačem. Je to důležité pro vaši bezpečnost, nechcete přece dostat úraz elektrickým proudem.

Podívejte se na naše oblíbené návrhy lustrů

Krok 2: Odstranění upevňovacího prvku

Odstraňte stávající svítidlo. Pokud je strop, na kterém viselo staré svítidlo, poškozený nebo nedokončený, můžete zvážit instalaci stropního medailonu s lustrem.

Bonus: Jak nainstalovat stropní medailon

Krok 3: Odměření a navlečení kroužku

Změřte délku, na kterou má být nosný řetěz zavěšen. Přívodní drát by měl být o něco delší než řetěz. Na řetěz lustru navlékněte ozdobný kroužek svítidla a volitelný medailon.

Krok 4: Připojení vodičů

Pro připojení svítidla k elektrické skříni použijte trubku se závitem. Elektrická připojení proveďte pomocí drátěných matic. Přitlačte kroužek lišty ke stropu a zajistěte jej na místě pomocí matice s koncovkou. Háček řetězu by měl sedět těsně pod ním.

Krok 5: Zajistěte ořezávací kroužek

Přitlačte obložení ke stropu a zajistěte je na místě pomocí matice. Háček řetězu by měl sedět těsně pod ním.

Tip redakce: V případě potřeby odstraňte starý panel vypínače světel. Připevněte stmívač světla podle pokynů na obalu.