Uncategorized

Při výběru nejlepší podlahy do koupelny je důležité zohlednit váš styl, rozpočet a životní styl. Tento jednoduchý průvodce oblíbenými podlahovými materiály do koupelny, jako jsou keramické dlaždice, vinyl a laminát, vám pomůže zúžit výběr.

Pokud plánujete přestavbu koupelny, jednou z nejdůležitějších voleb je výběr typu podlahy. Existuje celá řada různých možností koupelnových podlah, včetně vinylu, dlaždic, dřeva, laminátu a dalších. Prošli jsme všechny tyto možnosti, abychom určili nejlepší podlahové materiály do koupelny.

Než se rozhodnete pro podlahové krytiny do koupelny, zvažte své potřeby a rozpočet. Plánujete instalaci sálavého podkladu? Pokud ano, vyberte materiál, který je příznivý pro teplo. Přestavujete místnost s práškovou podlahou, která postrádá sprchu nebo vanu? Pak si nedělejte starosti s výběrem zcela vodotěsné podlahy. A kolik jste ochotni utratit? Některé materiály, jako například špičková dlažba, jsou dražší než jiné.

Představíme vám nejlepší možnosti podlahových krytin do koupelny a uvedeme jejich výhody a nevýhody. Další informace o daném materiálu koupelnové podlahy a o tom, jak by mohl vyhovovat vašim potřebám, získáte od místního odborníka na podlahy. Kdo je nyní připraven vybrat si tu nejlepší podlahu do koupelny?

Populární podlahové dlaždice do koupelny

Jednou z nejoblíbenějších podlahových krytin v koupelnách je keramická dlažba. Nabízí čistý, klasický vzhled, který je zároveň velmi odolný, vodotěsný a odolný proti skvrnám. Chcete-li v koupelně předejít nehodám způsobeným uklouznutím a pádem, vyberte si dlaždice, které jsou certifikované jako protiskluzové.

Nevýhodou je, že koupelnové dlaždice jsou studené pod nohama, pokud nejsou instalovány na sálavém podlahovém vytápění, což je chytrá investice do koupelny, kde je důležité udržet bosé nohy v teple. Také instalace keramických dlaždic může být složitá i pro zkušené kutily.

Při výběru designu podlahy v koupelně berte v úvahu barvu. Bílé koupelnové dlaždice sice vypadají ostře, ale často se špatně udržují v čistotě. Šedé koupelnové dlaždice naproti tomu nabízejí požadovanou neutrálnost, aniž by byly příliš náročné na údržbu. Pokud máte navíc obklady do sprchového koutu, vany nebo jiné obklady na stěnách koupelny, zvažte začlenění stejného barevného schématu nebo designu na podlahu.

Co se týče rozměrů, koupelnové dlaždice mohou mít rozpětí od několika centimetrů až po několik metrů. Menší dlaždice mohou vyžadovat více práce, a proto mohou být dražší. Větší dlaždice mají obvykle rychlejší instalaci a také pomáhají zvětšit prostor. Pokud je však váš prostor příliš malý, budete nuceni mnoho dlaždic řezat, což může také zvýšit náklady na práci.

Vinylové nebo linoleové podlahy v koupelně

Vinylová podlaha je jedním z nejlevnějších nápadů na podlahu v koupelně, snadno se čistí, je voděodolná a odolná proti skvrnám. Výběrem vysoce kvalitního vinylu nebo linolea (namísto dlaždic typu peel-and-stick) omezíte množství švů, pod které může pronikat voda. Díky plstěnému nebo pěnovému podkladu je vinyl měkčí než dřevo nebo dlaždice, což je užitečné v koupelnách, kde na mokré podlaze často dochází k nehodám způsobeným uklouznutím a pádem. Zkušení kutilové si s pokládkou vinylové podlahy v koupelně poradí, ale u velkých koupelen, které budou vyžadovat lepení švů, se doporučuje odborná pomoc.

Korková podlaha do koupelny

Korek, který se vyrábí z kůry, je vysoce obnovitelným zdrojem a je šetrný k životnímu prostředí. Je odolný proti plísním, houbám a poškození vodou, takže se korkové podlahy skvěle hodí do koupelny. Vrchní polyuretanový nátěr ochrání podlahu před drobnými skvrnami (korkové podlahy by se měly každých několik let znovu utěsnit, aby byly chráněny před vlhkostí). Lepené korkové dlaždice, které se dodávají s povrchovou úpravou nebo bez ní, jsou ideální pro použití nad úrovní terénu, ale do koupelen pod úrovní terénu by se měla použít prkna s možností zacvaknutí. Abyste zabránili prosakování vody mezi mezerami, je nejlepší zvolit nedokončený korek a podlahu dokončit na místě. Instalace korkových podlah do koupelny může být složitá a je lepší ji svěřit odborníkovi.

Bambusové podlahy do koupelny

Bambusová podlaha je vyrobena z vysoce udržitelného zdroje, je šetrná k životnímu prostředí a nenáročná na rozpočet, protože stojí jen polovinu ceny dřevěných podlah. Jako podlaha do koupelny je chytrá volba technický bambus (spíše než masivní bambus), protože prkna jsou extrémně odolná a ideální do vlhkého prostředí. Jejich instalace je také jednoduchá a poškozené kusy lze snadno vyměnit. Mějte na paměti, že levné bambusové podlahy se snadno poškrábou, takže s nimi budete chtít zacházet jako s tvrdým dřevem a při stěhování nábytku položit ochranné podložky.

Dřevěné a laminátové podlahy v koupelně

Dřevěné podlahy jsou nadčasovou volbou, která jen zřídkakdy ztrácí na popularitě, a v koupelně vytvářejí teplý a klasický vzhled. Technické dřevo, které je vyrobeno z dýhy z pravého dřeva podložené překližkou, odolává vlhkosti lépe než masivní dřevo a je chytrou volbou do vlhkých prostor. Existuje také mnoho předfinálních variant, které odolávají silnému provozu nohou a jsou odolné vůči vodě. Cenově výhodná laminátová podlaha do koupelny dává vzhled dřeva, ale ve skutečnosti je to fotografický obraz vložený mezi dvě vrstvy určené k opotřebení. Tento materiál je výjimečně odolný proti poškrábání a skvrnám. Při zvažování dřevěných koupelnových podlah vězte, že voda si s těmito materiály příliš nerozumí; jeden velký únik vody může způsobit vážné a nákladné škody.