Úklid

Tipy pro nábor nápovědy k čištění

Otázka: Jste pojištěni? Vynechání této otázky vás může stát miliony. Společnost by měla mít minimálně pojištění odpovědnosti za škodu a pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnancům. Požádejte o důkaz.

Pracovní pojištění je obzvláště důležité, protože bez něj byste mohli nést odpovědnost za pracovní úrazy, včetně celoživotní invalidity, říká Ron Holt, generální ředitel společnosti Two Maids & a Mop. „Můžete být činěni odpovědnými za zranění, která utrpíte ve svém domě, nebo dokonce při autonehodě na cestě do něj,“ říká. Nemyslete si také, že vaše pojistná smlouva pro majitele domů je záložním řešením, protože některé se nevztahují na osoby pracující ve vaší domácnosti. Otázka: Jaké produkty používáte? Hledejte firmu nebo uklízečku, která používá vlastní čisticí prostředky, místo aby používala ty vaše, říká Matt Ricketts ze společnosti Better Life Maids.

Říká, že pracovníci úklidu vědí, jak bezpečně a efektivně používat známé produkty, takže je méně pravděpodobné, že poškodí povrchy. Navíc je to pro vás méně peněz a bolesti hlavy. Tato otázka je samozřejmě ještě důležitější, pokud si chcete být jisti, že se používají pouze netoxické čisticí prostředky.

Otázka: Mohu získat nějaké reference? Je rozumné požádat úklidové služby nebo uklízečku o reference od stávajících klientů. Přinejmenším se podívejte na recenze na internetu. Zeptejte se přátel nebo své komunity na Facebooku a vyhledejte stránky, jako jsou angieslist.com, verifiedservicereports.com, yelp.com a další.

Q. Jak prověřujete své zaměstnance? Zeptejte se na místní a federální prověrky, které jsou podle Rickettse naprostým minimem. „Přísný proces prověřování odradí mnoho špatných uchazečů hned na začátku,“ říká. „V ideálním případě provede testy na drogy, prověří reference a prověří uchazeče také ve státních a místních registrech sexuálních delikventů.“ Pokud si najímáte nezávislou uklízečku, určitě si ji vygooglujte a prověřte si ji také online. Je to rychlé a levné – a může vám to ušetřit nezměrné bolesti hlavy.

Otázka: Máte nějaké školení nebo certifikáty? Certifikace pro úklid domácností je relativně nová, takže zatím není příliš rozšířená, říká Derek Christian ze společnosti My Maid Service. Pokud má firma speciální školení nebo certifikaci, je dost pravděpodobné, že dbá na dovednosti, bezpečnost a profesionalitu. Asociace ARCSI (Association of Residential Cleaning Services International) uděluje pečeť kvality společnostem, které mimo jiné poskytují školení, pojištění a prověrky. A Institut pro certifikaci inspekčního čištění a restaurování (IICRC) vydává osvědčení po složení komplexní zkoušky.

Otázka: Kolik si účtujete? Když obvoláváte uklízecí firmy, vězte, že domácí úklidové služby nebo uklízečky by vám měly být schopny po telefonu poskytnout alespoň hrubý odhad, abyste měli rámcovou představu o tom, zda se vejdou do vašeho rozpočtu. „Pokud to nedokážou nebo nechtějí udělat hned při prvním telefonátu, ušetřete si čas a energii a najděte si jiného poskytovatele,“ říká Ricketts. Při domlouvání ceny je vhodnější paušální poplatek, ale pokud trvají na hodinové sazbě, nezapomeňte vymyslet „nepřekročitelnou cenu“. Obojí zabrání nevítaným překvapením.

Otázka: Jaký je nejjednodušší způsob, jak se s někým spojit? Úklidové služby se často snaží získat vaši firmu hned na začátku. Jakmile si však objednají první schůzku, může se stát, že už nebudou tak přátelští a vstřícní. Pokud se to stane kdykoli, zejména na začátku, utečte.

„Co se stane, když je opravdu potřebujete sehnat?“ Ricketts říká. „Chcete proaktivní komunikaci. Připomenutí úklidu, telefonáty v den úklidu a následné telefonické nebo e-mailové kontroly po každé návštěvě jsou skvělým způsobem, jak zjistit, zda vás nový poskytovatel chce skutečně informovat.“ Otevřená komunikace vám umožní sdělit případné problémy, což pomůže vaší službě časem lépe růst, a také poděkovat za dobře odvedenou práci.

Více pro vás

Nenechte si ujít tato tajemství úklidu! Kdo by řekl, že musíte čistit pračku?

Udržujte své polštáře bez roztočů a bakterií pomocí těchto tipů.