Úklid domu

Jak vyčistit umyvadlo do koupelny a udržet ji v čistotě

Nechte svůj dřez zářit pomocí těchto jednoduchých strategií čištění. Tyto tipy, jak vyčistit umyvadlo v koupelně, včetně odtoku a baterie, usnadňují odplavování špíny a udržují neposkvrněný povrch.

V době mezi ranními a nočními rutinami vaše umyvadlo shromažďuje nejrůznější hrubé nánosy. Po celý den se na povrchu mohou hromadit skvrny od zubní pasty, rozlitých make-upů, zbytků mýdla, skvrn po tvrdé vodě a dalších látek, které vytvářejí vážnou špínu, kterou nelze jednoduše opláchnout při mytí rukou. Každodenní setření vlhkým hadříkem nebo čisticím ubrouskem může pomoci odradit některé z nejhorších věcí, ale měli byste si naplánovat hlubší čištění zhruba jednou týdně. U skutečně umyvadla bez skvrn budete muset bojovat s bakteriemi, skvrnami a nepříjemným zápachem pomocí účinného čističe koupelny a trochy drhnutí. Naučte se, jak čistit umyvadlo v koupelně, včetně odtoku a baterie, pomocí našeho průvodce níže. Dokonce i v rušné koupelně je s těmito tipy pro rychlé čištění možné nedotčené umyvadlo.

Nejlepší čisticí nástroje pro dřezy do koupelny

Většinu umyvadel můžete vyčistit pomocí obecného spreje na čištění koupelny ($ 3, Target) a měkkého hadříku. Pro jemnější variantu použijte jemný čisticí prostředek na nádobí nebo destilovaný bílý ocet smíchaný s vodou, abyste prořízli špínu. Možná budete také potřebovat starý kartáček na zuby nebo jiný malý kartáček s měkkými štětinami pro čištění faucetu a odtoku. Pro každodenní úklid si nechejte poblíž nádobu s víceplošnými čisticími ubrousky ($ 3, Target) nebo hromadu čistých hadříků, abyste mohli každou noc snadno umyt umyvadlo.

Nejlepší způsob čištění umyvadla v koupelně však bude záviset na materiálu. U keramických nebo porcelánových dřezů nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky nebo nástroje, jako jsou drátěnky a kartáče s tuhými štětinami, protože by mohly poškrábat povrch. Umyvadla vyrobená z přírodního kamene by se měla čistit pouze jemným čisticím prostředkem na nádobí a vodou nebo čističem kamene speciálně vyrobeným pro tento materiál. Abyste se vyhnuli důlkové korozi nebo jinému poškození povrchu, nikdy k čištění těchto dřezů nepoužívejte abrazivní nástroje, drsné čisticí prostředky nebo kyselé přísady, jako je ocet nebo citronová šťáva. Kovové koupelnové dřezy, včetně nerezových, měděných nebo bronzových, vyžadují jemné čištění jemným čisticím prostředkem na vodu a vodou nebo čističem určeným pro daný typ kovu, aby se zabránilo poškrábání.

Jak vyčistit dřez do koupelny

Pro snadné čištění triku v koupelně nechte svoji čisticí vodu udělat. Naplňte dřez několika centimetry horké vody a přidejte trochu čisticího prostředku na nádobí nebo šálek nebo dva bílého octa. Směs potřete kolem faucetu. Ponořte hadřík do vody a otřete desku. Poté do vody vhoďte malé předměty, které je třeba vyčistit, například misku na mýdlo nebo pohár na zubní pastu. Nechejte vše alespoň 10 minut sedět, poté umyjte umyvadlo a opláchněte a osušte. Umyjte dřez a veškerou zbývající vodu suchým hadříkem. Tato směs octa a vody je netoxická a navíc kyselost octa snadno proniká vápennými usazeninami a mýdlovou spodinou. Rovněž se rychle odpařuje a zanechává vše čisté a lesklé.

Jinak můžete k čištění umyvadla použít svůj oblíbený čistič povrchu koupelny. Nastříkejte na celou plochu umyvadla a nechejte ho sedět asi 30 sekund, aby se špína rozdrtila, a poté jej otřete čistým hadříkem. K dezinfekci umyvadla použijte povrch dezinfekčního prostředku ($ 3, Target) k důkladnému navlhčení povrchu. Před setřením počkejte alespoň 10 minut, aby byla zajištěna dezinfekce.

Jak vyčistit odtok z umyvadla do koupelny

Odtok je nejdůležitější část umyvadla, kterou je třeba čistit. Abyste zabránili ucpání, snažte se každý týden vyčistit odtok z umyvadla v koupelně. Odstraňte vypouštěcí zátku, zlikvidujte veškeré nahromaděné nečistoty a před výměnou zátku vypláchněte. To pomůže zastavit hromadění drobných nečistot v odtoku v průběhu času. Udržování čistého odtoku také zabrání nežádoucí vůni vaší koupelny. Bakterie v odtoku se časem zhoršují a mohou být na vině za páchnoucí koupelnu.

Pokud máte problém s pomalým odtokem, sejměte zátku a pomocí konce drátěného věšáku odstraňte co nejvíce ucpání. Pokud ucpání zůstane, zkuste k odtoku použít biologicky odbouratelný, nekorozivní čistič potrubí ($ 12, Target) nebo čistič pro domácnost, jako je peroxid vodíku.

Jak vyčistit koupelnový dřezový faucet

Při čištění umyvadlového faucetu nezapomeňte použít metodu čištění, která je vhodná pro materiál faucetu. Ve většině případů je nejlepším způsobem čištění koupelnových faucetů mýdlo, voda a čisticí hadřík. Pokud chcete tvrdohlavě narůstat, utřete povrch hadříkem namočeným ve směsi stejných dílů octa a vody. Ponořte do roztoku měkký zubní kartáček, který vydrhne kolem okrajů. Na závěr utřete faucet čistým a suchým hadříkem, abyste zabránili vzniku vodních skvrn a leskli povrch.

Adblock
detector