Řemesla

Jak si vyrobit lustr ze dřevěných korálků za méně než 100 $

Milujeme vzhled dřevěných lustrů z korálků (jako je tento dřevěný lustr Amelia, 800 dolarů, Pottery Barn), ale mnohé z nich mají vysokou cenu. Vytvořili jsme jednoduchý DIY dřevěný korálkový lustr, který můžete vyrobit za odpoledne za méně než 100 dolarů – včetně závěsného světla! Hledejte na internetu spíše volně ložené dřevěné korálky než menší balení. My jsme získali několik set dřevěných korálků za méně než 10 dolarů. Ponechte korálky přírodní, abyste do svého pokoje přidali nádech farmářského stylu, nebo je namalujte tak, aby odpovídaly vašemu stávajícímu dekoru. Časově nejnáročnější částí tohoto snadného řemeslného projektu je navlékání korálků. Zapněte si svůj oblíbený pořad a pusťte se do toho!

Jak vyrobit dřevěný korálkový lustr

Potřebné zásoby

  • Bílý provázek
  • Nůžky
  • Vyšívací jehla
  • Přibližně 500 dřevěných korálků
  • Diagonální kleště
  • 14palcový kroužek na stínítko
  • Kleště na jehlu
  • 12palcový vyšívací rámeček
  • Sada závěsného světla

.

Pokyny krok za krokem

S několika málo potřebami a těmito pokyny si můžete vytvořit vlastní lustr z dřevěných korálků. Pokud vám zbyly dřevěné korálky, zkuste si vytvořit barevný lustr z příze a korálků.

Krok 1: Navlékněte korálky

Pro tento pěkný přívěsek nasbírejte asi 500 korálků (10 dolarů, Amazon) – od ½ do 1½ palce v průměru – a odměřte tři 16palcové délky šňůry, celkem asi 48 stop. Jeden konec zauzlujte a začněte navlékat korálky, přičemž náhodně střídejte velikosti, abyste vytvořili dynamický vzhled. Po dokončení navlékání nechte 18palcový ocas a konec zauzlujte.

Krok 2: Příprava držáku

Pomocí diagonálních kleští (3 USD, Walmart) odstraňte příčné výztuhy ze 14palcového kroužku stínidla. Zbavte se vnějšího kroužku stínidla a pomocí jehlových kleští (11 USD, The Home Depot) otočte čtyři konce příčné výztuhy o 1 palec nahoru. Odstraňte vnitřní kroužek z 12palcového vyšívacího rámečku. Vnitřní část vyšívacího rámečku položte na křížovou výztuhu. Středem křížové výztuhy nasaďte kování závěsného světla (my jsme použili tento přívěsek Blush Single Pendant, 82 USD, Color Cord Company).

Krok 3: Zavěste korálky

Pro zavěšení pramenů korálků je nejjednodušší zavěsit obruč na zajištěný držák, například na šatní tyč. Jeden konec šňůrky přivažte k obruči a začněte pramen smyčkovat nad obručí a pod ní, abyste nechali prostor mezi korálky, které budou přes obruč přetahovat, a vytvořili řadu proplétajících se chuchvalců. Konec provázku přivažte k obruči a přebytečný odstřihněte. Umístěte vnější obruč kolem vnitřní, abyste zakryli provázek, a utáhněte šroub obruče. Dokončete instalaci světla podle návodu k sadě závěsného světla a upravte korálky tak, aby byl lustr z dřevěných korálků v rovině.

Adblock
detector