Řemesla

Jak si vyrobit žabí masku

Řemesla

Proměňte hraní v „hopsačku“ se zábavnou maskou žáby, doplněnou o čerstvě chycenou mouchu s bambulí!

Děti školního věku budou rády koukat skrz vypouklé oči této žabí masky. Tato maska je vyrobena z vrstev bílých a zelených kelímků na pečení a děti si ji mohou snadno vyrobit samy. Hotovou masku připevněte na dřevěnou tyčku, abyste si s ní mohli snadno hrát. Je to skvělé řemeslo pro dětské narozeninové oslavy. Nechte každé dítě navrhnout svou vlastní masku, kterou si odnese domů, a nechte je vyzkoušet, kolik různých druhů žab mohou „objevit“ pomocí různých barev tohoto řemesla s vložkami do košíčků.

Co budete potřebovat

  • Karton: zelený
  • Korálky na pečení standardní velikosti: různé zelené, červené
  • Přilnavé montážní čtverečky
  • Mini korálky na pečení: pět zelených, dva bílé
  • Černý fix
  • Pom-pom: černý
  • Strapek bílého papíru
  • Dřevěná řemeslná tyčinka

.

Pokyny krok za krokem

Výroba této žabí masky je překvapivě snadná. Stačí se řídit našimi jednoduchými pokyny pro kutily pro děti!

Související: Vyrobte si květinovou korunku z košíčků.

Krok 1: Vyrobte základnu

Základ masky vytvoříte tak, že na zelený karton nakreslíte dva mírně se překrývající kruhy o průměru 3″; tvar vystřihnete, aniž byste prořízli protínající se čáry.

Tip: K vykreslení kruhů použijte sklenici od marmelády nebo sklenici podobné velikosti. Přeložte dva odpovídající zelené kelímky na pečení běžné velikosti na polovinu. Přeložené kelímky připevněte ke spodní polovině každého kruhu masky pomocí lepicích čtverečků.

Krok 2: Vytvoření obličeje

Zploštěte zelený mini košíček na pečení a přeložte ho napůl, abyste vytvořili nos. Na střední, nevyplněnou část košíčku na pečení vyznačte dvě černé tečky pro nosní dírky. Zelený kelímek na pečení běžné velikosti rozřízněte na polovinu a jeden díl přeložte na polovinu, abyste vytvořili ústa. Pro vytvoření jazyka vystřihněte z červeného kelímku na pečení dva proužky o rozměrech 3/4 x 2″. Slepte je k sobě pravou stranou ven. Jeden konec zaoblete a přilepte na něj černou bambuli. Z bílého papíru vystřihněte malé srdíčko a přilepte ho k bambulce, abyste vytvořili mouchu. Nos, jazyk a ústa slepte k sobě pomocí lepicích čtverečků podle obrázku. Pomocí lepicích čtverečků je připevněte ke středu masky.

Krok 3: Přidání očí

Čtyři zelené košíčky běžné velikosti přeložte na polovinu. Připevněte je k masce podle obrázku pomocí lepicích čtverečků. Detaily doplňte černým fixem. Vložte bílý mini košíček na pečení do standardního zeleného košíčku na pečení. Uprostřed vystřihněte přes vrstvy kruh. Poté pomocí fixu obkreslete otvor silnou černou linkou. Pomocí samolepicích čtverečků spojte díly a vytvořte oko. Opakováním vytvořte druhé oko.

Krok 5: Dokončení masky

Pomocí lepicích čtverečků připevněte oči na horní část masky. Základnu masky zastřihněte, aby nezakrývala otvory pro oči. Na zadní stranu základny masky připevněte řemeslnickou tyčinku jako rukojeť.

Adblock
detector