Recepty a vaření

Jak říct, zda je tvarohový koláč

Není nad kousek krémového domácího cheesecaku na závěr jídla. Pokud však s přípravou tohoto snivého dezertu začínáte, může být trochu složité zjistit, zda je cheesecake hotový. Podělíme se s vámi o naše osvědčené tipy, které vám pokaždé zajistí dokonale propečený cheesecake.

Stejně jako u většiny receptů na pečení je i při přípravě tvarohového koláče od nuly zapotřebí hodně vědy a přesnosti. Asi nejsložitější je zjistit, jak poznat, že je cheesecake upečený. Poslední věc, kterou byste chtěli poté, co jste věnovali čas pekařské terapii na přípravu cheesecaku, je příliš měkký nebo nedopečený cheesecake, který nedrží na řezu. Je také smutné, když se ten krásný cheesecake v newyorském stylu přepálí a skončí suchý a popraskaný. Stejně bychom ho s chutí snědli, ale chápeme, že je to skličující. Díky naší testovací kuchyni budete vědět, jak otestovat cheesecake na propečenost, aniž by došlo k některému z těchto negativních výsledků. Brzy budete na cestě ke krémovému, lahodnému a pokaždé dokonale propečenému cheesecaku.

Jak poznat, že je cheesecake hotový

Tajemství testování tvarohového koláče na propečení: Třeste s ním. Říkáte, že definujete třepání. Jemně cheesecakem zatřeste (samozřejmě v chňapkách). Pokud cheesecake vypadá téměř ztuhlý a jen malé kolečko uprostřed se mírně třese, je hotový. Možná se obáváte, že tekutý střed znamená syrový cheesecake, ale je to naprosto bezpečné a normální. Střed se zpevní, jakmile vychladne na chladicím stojanu (9 dolarů, Target), a výsledkem bude hladký povrch, který chcete.

Ke kontrole propečení cheesecaku nepoužívejte nůž. Použití nože k testování cheesecaku může způsobit prasklinu na povrchu; tato metoda také neposkytuje přesný test u cheesecaků vyrobených s velkým množstvím zakysané smetany. Cheesecaky vyrobené se zakysanou smetanou by se měly trochu více třást a uprostřed budou mít větší měkké místo.

Cvičení dělá mistra a my pro vás máme ty nejchutnější recepty na tvarohové koláče, se kterými můžete doma kouzlit. Přidejte do svého cheesecaku slavnostní příchutě, například dýňové koření nebo ořechy glazované javorem. Nebo obdarujte milovníky čokolády ve svém životě bohatým kouskem čokoládovo-irského cheesecaku. Pokud se vám nechce péct cheesecake, existuje samozřejmě spousta receptů na nepečený cheesecake, který je stejně krémový a dekadentní.

Adblock
detector