Recepty a vaření

Jak zjistit, zda je váš Burger hotový

Vždy hledáme dokonalý burger a dodržení správné doby přípravy je důležitou součástí toho, aby bylo každé sousto šťavnaté a chutné. Využijte tipy naší testovací kuchyně a zjistěte, jakou teplotu by měly mít hamburgery, než se do nich pustíte.

Při přípravě šťavnatých domácích hamburgerů je důležité znát teplotu, při které je hamburger hotový (protože nikdo nechce kousat do suchého hamburgeru). Ale stejně jako při přípravě sekané nebo jiných receptů s mletým hovězím masem může být těžké určit propečenost hamburgeru pouhým pohledem. Je to proto, že i když je část masa růžová, může být stále dostatečně bezpečná ke konzumaci (o tom více příště). Ať už rádi připravujete hamburgery na grilu nebo smažíte na pánvi, zde je nejlepší způsob, jak zjistit, zda je váš hamburger hotový.

Jak otestovat propečenost hamburgerů

Jediný spolehlivý způsob, jak zjistit, zda je hamburger hotový, je použít teploměr na maso. Teploměr na maso s okamžitým měřením (15 USD, Walmart) zajistí dokonale propečené hamburgerové placky, které jsou uvnitř stále šťavnaté a na povrchu hnědé. Chcete-li správně zkontrolovat teplotu hamburgeru, vložte teploměr skrz boční stranu placky tak, aby byl bod uprostřed. Pokud používáte běžný potravinářský teploměr, nechte ho v placičce alespoň 10 sekund, abyste získali přesný údaj o teplotě.