Recepty a vaření

Tipy pro přípravu muffinů a rychlých chlebů

Trik při přípravě jemných muffinů a rychlých chlebů spočívá v odměřování a míchání. Zde se dozvíte, jak zajistit, aby vaše pečené dobroty byly dokonalé.

Přesně odměřte ingredience. Pokud nejsou poměry ingrediencí správné, chleby se nepovedou. Pokud je v těstě příliš mnoho tekutiny, mohou se rychlé chleby uprostřed propadnout. Nebo příliš mnoho tuku může způsobit jejich hrubou strukturu. Na mouku a podobné suché přísady používejte suché odměrky (takové, které nemají hubičku), na mléko a jiné tekutiny tekuté odměrky. Pro malá množství mokrých nebo suchých přísad používejte odměrky.

Důležité je správné míchání. Pokud těsto promícháte příliš, budou mít rychlé chleby a muffiny špičatý povrch a uvnitř tunely. Chcete-li dosáhnout správné konzistence těsta, začněte tím, že v míse smícháte suché přísady a uprostřed uděláte důlek. Smíchejte tekuté přísady a nalijte je do jamky v suchých přísadách. Pomocí gumové stěrky opatrně spojte mokré a suché přísady. Přestaňte míchat, dokud je těsto ještě trochu hrudkovité.