Recepty a vaření

Jak si vyrobit míchaná vejce vařená do lesklé dokonalosti

Příprava míchaných vajíček je jednou z prvních lekcí vaření, takže si většina z nás pravděpodobně myslí, že ji zvládá. Pokud vy (nebo někdo, koho znáte) podáváte recept na míchaná vajíčka, která nejsou nadýchaná, vlhká a lesklá – nebo mají převařená hnědá místa – jsme tu, abychom vám ukázali správný způsob přípravy nadýchaných míchaných vajíček.

Je těžké překonat míchaná vajíčka k snídani. Jsou plná bílkovin, které zaženou návaly hladu, a jejich příprava je tak rychlá, že na ně máte čas i v hektických všedních dnech – samozřejmě za předpokladu, že víte, jak míchaná vajíčka připravit, což je náš úkol. Nejlepší tipy naší testovací kuchyně, jak připravit míchaná vajíčka, jsou jednoduché: Použijte střední teplotu, mějte trochu trpělivosti a použijte techniku zvednutí a přeložení. Držte se těchto rad a pokaždé připravíte lehká a nadýchaná míchaná vajíčka. Vezměte si pánev a pět základních ingrediencí a pusťte se do toho!

Jak připravit míchaná vejce na sporáku

Pět základních ingrediencí máte pravděpodobně již po ruce: vejce, mléko, máslo, sůl a černý pepř. Pro konkrétní množství použijte náš základní recept na míchaná vajíčka, ale tady je podstata.

Příprava pánve a vaječné směsi

Máslo rozpusťte v 10palcové pánvi (25 dolarů, Target) na středním ohni. Zatímco se pánev předehřívá, intenzivně šlehejte vejce a mléko. Pokud je vaším cílem nadýchaná míchaná vejce, je správné šlehání klíčovým prvkem; zahrnuje vzduch, který pomáhá získat tuto lehkou strukturu.

Tip testovací kuchyně: Chcete-li připravit míchaná vajíčka bez mléka, můžete je nahradit vodou.

Přidejte vaječnou směs do pánve

Nalijte vaječnou směs na rozpálenou pánev a nechte ji bez míchání vařit, dokud se směs nezačne na dně a na okrajích srážet. To by mělo trvat jen asi 20 až 30 sekund.