Recepty a vaření

Nejlepší způsob, jak vařená vejce snadno oloupat

Odborníci zvážili, že nejlepším způsobem přípravy vajec natvrdo je vaření v páře.

Zdá se, že debata o nejlepším způsobu vaření vajec natvrdo je u konce. Naše testovací kuchyně Better Homes & Gardens®, American Egg Board a America’s Test Kitchen (nemluvě o mnoha foodblogerech) testovaly mnoho způsobů, jak uvařit vejce natvrdo, a dospěly k závěru, že nejoblíbenějším způsobem je vaření vajec v páře. Je to tak podobný způsob vaření vajec, že si tuto techniku osvojíte během chvilky.

Související: Jak uvařit vejce natvrdo 3 způsoby

Zde se dozvíte, jak si o Velikonocích připravit vejce natvrdo, kdykoli budete chtít vajíčka, přidat je do salátů nebo si je dát k svačině:

 • Do čtyřkilové holandské trouby nebo hluboké pánve nalijte 1 palec vody. Přidejte parní koš. Vodu přiveďte k varu na silném ohni.
 • Opatrně přidejte vejce pomocí děrované lžíce. Přikryjte; nesnižujte teplotu. Vařte v páře 16 minut.
  • Test kuchyňského tipu: Během vaření vajec v páře nenechte pánev vyschnout. Pokud vám dojde voda, přidejte do pánve další vroucí vodu.

  Získejte recept: Vejce na páře

  Výhody vaření vajec natvrdo v páře

  Proč vařit vejce v páře a ne klasicky vařená? Máme několik důvodů:

  • Snadnější loupání. Upřímně řečeno, to je jediný důvod, který potřebujeme! Mnozí naznačují, že to funguje proto, že vejce přidáváte přímo do horké páry, místo abyste je vložili do hrnce se studenou vodou, která pomalu přichází k varu. Když pára pronikne do skořápky a uvaří vejce, způsobí, že se bílek rychle oddělí od té otravné vnitřní blány, která se tak těžko loupe, oproti tomu, když začnete ponořením do studené vody, což umožní bláně čas, aby k vejci přilnula.
   • Test kuchyně: Pomáhá také používat vejce stará 7 až 10 dní. Jak vejce stárnou, zvětšuje se vzduchová kapsa ve skořápce, což usnadňuje odstranění skořápky po „uvaření“. Chcete-li zjistit, jak stará jsou vaše vejce, podívejte se na datum balení. Datum balení vajec je vyraženo na krabici. Jedná se o třímístný kód v blízkosti data spotřeby, kde jsou jednotlivé dny roku očíslovány čísly 001-365. Takže 001 je první leden, 166 je 15. červen a 365 je 31. prosinec.