Recepty a vaření

Rychle připravené cuketové muffiny, které jsou mimořádně vlhké

Cuketový chléb je dobrý, ale cuketové muffiny mají oproti bochníkům navrch, protože se jedná o jednotlivě porcovaný cuketový chléb, který nemusíte krájet ani dělit. Využijte cuketové sezóny a připravte si tyto recepty na cuketové muffiny pro rychlou snídani nebo svačinu „vezmi a jdi“. A každý recept nevyžaduje více než 30 minut přípravy, takže nemusíte trávit celý den v kuchyni, pokud nechcete.

Z jedné rostliny cukety se dá vypěstovat spousta zeleniny. Jedna rostlina může za sezónu přinést šest až deset kilogramů. Pokud tedy pěstujete vlastní cukety nebo máte souseda či spolupracovníka, který má přebytky a laskavě se o ně podělil, možná budete potřebovat inspiraci na vaření. Existuje spousta způsobů, jak přidat cuketu do receptů, ale asi nejlákavější je recept na cuketové muffiny. Použijte tuto sbírku našich nejlepších cuketových muffinů a využijte spoustu rozdrobené cukety k chutnému použití ve vlhkém pečivu. A pokud vám po přípravě těchto receptů na cuketové muffiny zbude ještě více cukety, naučte se ji zmrazit pro celoroční použití.

Citronovo-makové cuketové muffiny

.

Základní těsto na cuketový chléb oživte přidáním citronové kůry a zlatých rozinek. S přidáním polevy z moučkového cukru pak muffiny budou chutnat spíše jako dezert. Pokud máte rádi citronovou chuť, nahraďte mléko v polevě čerstvou citronovou šťávou (stejně jste potřebovali citron, abyste získali kůru, tak proč nepoužít více ovoce?), abyste zvýraznili citrusovou chuť.

Cuketovo-banánové lněné muffiny

Tento recept chutná jako naprosto lahodná směs cuketového a banánového chleba. Navíc mají tyto banánové muffiny lahodnou ovesnou polevu, která je odlišuje od ostatních muffinů s cuketovým chlebem. Díky obsahu ovoce i zeleniny a celozrnné mouky a lněné mouky jsou tyto zdravé cuketové muffiny skvělou volbou pro snídani na cesty nebo chutnou odpolední svačinu.

Koupit: (20 dolarů, Target)

Chutné cuketové muffiny

.

Tyto slané cuketové muffiny jsou ideální snídaní na cesty. jsou přenosné a nabité bílkovinami (14 gramů), které vám pomohou správně začít den. Tento recept je o něco rychlejší, protože začíná směsí na kukuřičné muffiny a zakoupenými vejci uvařenými natvrdo (ano, uprostřed těchto snadných cuketových muffinů se skrývá vejce). Pokud si chcete tyto muffiny trochu osladit a okořenit, podávejte je s kapkou medu a pálivou omáčkou (nebo ostrým medem) navrchu.

Cuketové muffiny bez lepku s řeckou jogurtovou polevou

Tyto muffiny jsou dostatečně sladké na to, aby nám připomínaly cupcakes. Díky krémové polevě z řeckého jogurtu, kterou jsou tyto bezlepkové cuketové muffiny přelité, vypadají spíše jako dezert. Na rozdíl od cupcakes jsou však tyto zdravé cuketové muffiny plněné strouhanou cuketou, jablečným pyré a dokonce i vařenou quinoou. Jako bonus jsou díky několika snadným náhradám při pečení bezlepkové, takže si je mohou dát ke svačině (nebo dezertu) i lidé s nesnášenlivostí lepku.