Recepty a vaření

Chutný recept na pizzu

Uspořádejte velkolepou pizza party s domácím receptem na pizzu od The Faux Martha. Pak vše zakončete našimi oblíbenými kombinacemi pizza polev!

Projděte si nejoblíbenější příspěvky na krásném blogu Melissy Colemanové The Faux Martha a pravděpodobně tam najdete projekty pro kutily, inspirativní domácí úpravy před a po a jeden nebo dva recepty na sladké dezerty.

Tyhle kotlety na pečení se hodí i na večerní pizzu. Stačí se zakousnout do jejího receptu na pizzu, který téměř rozbil internet (ano, je tak populární!), a stanete se příznivci Faux Marthy.

Recept s laskavým svolením The Faux Martha

Výtěžek: 6 malých pizzových krust

Složení

  • 4-5 šálků chlebové mouky
  • 2 lžičky vločkové košer soli
  • 1 lžička instantního droždí*
  • 1 3/4 šálku studené vody
  • 1/4 šálku olivového oleje
  • kukuřičná mouka na poprášení

.

Instrukce

1. Do stojanového mixéru s hákem na těsto přidejte 4 hrnky mouky, košer sůl a droždí. Smíchejte dohromady.

2. Nalijte vodu a olej do odměrky na tekutiny. Při nízkém stupni mixéru pomalu přilévejte tekutiny, dokud se nespojí. Každou chvíli mixér zastavte a oškrábejte stěny, aby se do něj lépe zapracovala všechna mouka.

3. Jakmile je všechna mouka zapracována, přidávejte mouku po několika lžících, celkem asi další hrnek, dokud těsto není lepivé, ale nelepí se. Těsto se začne odlepovat od stěn a bude se lepit pouze na dno. Jakmile bude mít těsto správnou strukturu, bude vypadat jako tučné tornádo. Pokračujte v míchání/hnětení těsta při nízkých otáčkách dalších 10 minut.

4. Těsto vyjměte na povrch. Pomocí škrabky na pečivo nebo nože rozdělte těsto na šest stejných dílů. Z těsta vytvarujte kuličky.

5. Pokud těsto mrazíte na později, vložte jednotlivé kuličky do uzavíratelného sáčku. Do vzdálenější části sáčku vložte brčko. Uzavřete brčkem. Vysajte všechen zbývající vzduch. Rychle vyjměte brčko a sáček uzavřete. Vložte do mrazničky na dobu až 2 měsíců.

6. Pokud začínáte s mraženým těstem, vyjměte ho z mrazáku ráno před vařením. Otevřete sáček a nechte ho celý den kynout v sáčku na kuchyňské lince. Pokud používáte čerstvě připravené těsto, pokapejte ho trochou oleje a přikryjte plastovou fólií. Nechte kynout na kuchyňské lince 4-8 hodin. (Těsto vykyne rychleji v teplé kuchyni a déle v chladné kuchyni).

7. Hodinu před pečením vložte do trouby pečicí ocel, kámen na pizzu nebo plech. Zapněte troubu na nejvyšší teplotu a nechte ji předehřát. Mezitím připravte omáčku nebo pesto a také zálivky. Kuličku čerstvé mozzarelly, pokud ji používáte, vložte do mrazničky, aby se lépe krájela.

8. Asi 30 minut před pečením pizzu sestavte. Rozetřete trochu kukuřičné mouky na kůrku, abyste ji mohli snadno vložit do trouby. Odložte stranou. Pomocí trochy mouky obalte vnější okraj těsta, abyste odstranili případná mokrá místa. Těsto několikrát jemně přitlačte. (Dávejte pozor, abyste neporušili vnější těsnění těsta.) To pomůže vytvořit ty dokonalé zuhelnatělé bubliny. V případě potřeby přidejte další mouku a těsto buď vyklopte, nebo vytlačte do kulaté formy o průměru 10-12″.

9. Vytvarované těsto položte na kůrku. Vnější okraj kůrky pokapejte olivovým olejem pro lepší chuť. Jemně vetřete. Kolem pizzy přidejte několik kopečků připravené omáčky. Trocha se hodí na dlouhé cesty. K rovnoměrnému rozetření použijte hřbet lžíce. Vyjměte mozzarellu z mrazáku a nakrájejte ji na tenké plátky. Položte ji na pizzu spolu s dalšími přílohami.

10. Opatrně pizzu nasaďte na ocel nebo kámen. Pečte 5-15 minut. Tato doba se v jednotlivých pecích značně liší.** Vyjměte ji z trouby na loupač. Nakrájejte ji na plátky a podávejte.

Poznámky

*Tento recept je napsán speciálně pro instantní droždí. Teplotní aktivace není nutná. Pokud používáte sušené aktivní droždí (nebo jinou formu), použijte teplou vodu místo studené, jak je uvedeno.

**Rozsah trouby se liší. Dělala jsem to v elektrické i plynové troubě. V obou případech jsem troubu zapnula na nejvyšší teplotu (ne na pečení). Při prvních několika pokusech si hraji s umístěním v troubě. V jedné troubě jsem umístil pečicí ocel na samé dno, i když mě to vždycky znervózňovalo. V současné troubě jsem ocel umístil na druhou příčku od vrchu dolů. Zdá se, že to funguje nejlépe, aby se na kůrce vytvořila pěkná křupavá kůrka a rozteklý sýr. Je to stoprocentní metoda pokusu a omylu. Z tohoto důvodu se doba pečení bude nesmírně lišit.

Top It Like It’s Hot

Hledáte jedinečné nápady na zálivky na pizzu? Vyzkoušejte tyto oblíbené pizzy z časopisu Better Homes & Gardens.

Zužitkování nálezů z farmářských trhů: Čerstvá zahradní pizza

Pro fanoušky sendvičů: BLT Pizza

Pro potěšení vybíravých jedlíků: Quatro Sagioni (Čtyři v jednom)

Pro sacharidy na sacharidech: Vezměte si pizzu s pečenými bramborami od Guye Fieriho.

K jídlu z červeného masa: Hovězí a modrá pizza

Vyléčte své chutě

Pokud se vám nechce (nebo nemáte čas) péct celý koláč, vyzkoušejte tyto kreativní recepty inspirované pizzou.

  • Quinoa Pizza Bites
  • Skillet Pizza Supreme Dip

Pizza party!