Recepty a vaření

Make-Ahead fólie a kontejnery

Obaly a kontejnery A-OK

Ne všechny obaly a nádoby jsou stejné. Při nákupu skladovacích nádob a obalů do chladničky nebo mrazničky se řiďte těmito pokyny:

  • Těsné nádoby na potraviny s těsně přiléhajícími víčky: Většina nádob, i těch na jedno použití, poskytuje v chladničce dostatečnou ochranu. Při nákupu nádob bezpečných v mrazničce však zkontrolujte, zda je na etiketě nebo na dně nádoby uvedena věta nebo ikona označující, že jsou určeny pro skladování v mrazničce.

Zobrazit tento recept

  • Nádobí na pečení: Při zmrazování používejte nádobí určené k pečení v mrazničce nebo v mikrovlnné troubě a povrch zakryjte plastovou fólií z mrazničky nebo silnou fólií.
  • Skleněné nádoby s těsně přiléhajícími víčky: Všechny hlavní značky zavařovacích sklenic jsou přijatelné pro použití v chladničce nebo mrazničce. Pokud zmrazujete tekuté a polotekuté potraviny, ponechte ve sklenici prostor pro hlavu, aby se potraviny mohly při zmrazování zvětšovat (1/2 palce u půllitrů a 1 palec u čtvrtlitrů).
  • Samolepicí sáčky nebo plastové obaly: Sáčky a obaly pro skladování jsou k dispozici ve všech barvách a velikostech. Ujistěte se, že máte ve skříni výrobky vhodné jak do chladničky, tak do mrazničky.
  • Obyčejná nebo silná hliníková fólie: Při zmrazování potravin používejte pouze silnou hliníkovou fólii.

Buďte si vědomi štítků

Už jste někdy nahlédli do mrazáku a přemýšleli, co se skrývá uvnitř balíčku zabaleného ve fólii? Zbavte se těchto záhadných balíčků. Voskovou pastelkou nebo voděodolným popisovačem si před zmrazením potraviny řádně označte. Označení vám také pomůže zapamatovat si, která balení jsou nejstarší a která byste měli použít jako první. Uveďte následující údaje:

  • Název položky nebo receptu
  • Množství, hmotnost nebo počet porcí
  • Množství, hmotnost nebo počet porcí

.

Foil Foibles

Upozornění: Nepoužívejte fólii k balení potravin, které obsahují kyselé složky, jako jsou například rajčata. Kyselina reaguje s hliníkovou fólií a dodává potravinám nepříjemnou chuť. Chcete-li chladit nebo zmrazit nákyp, který obsahuje rajčata nebo jinou kyselou složku, přikryjte jídlo nejprve plastovou fólií a poté fólií. Plastová fólie zabrání reakci mezi fólií a potravinou během skladování. Při ohřívání lze fólii použít jako kryt; před ohříváním fólii odstraňte.