Recepty a vaření

Kuchyňské nářadí v prodeji na Černý pátek

Všichni trávíme více času vařením jídel a pečením doma (zvláště o prázdninách). Zatímco jsme kvůli pandemii koronaviru doma, 56 % Američanů tvrdí, že vaří více. S naším zvýšeným časem věnovaným kulinářství je jistě příjemné mít k dispozici kvalitní kuchyňské náčiní, na které se můžeme spolehnout. Pokud máte pár věcí, které potřebují vyměnit nebo které jste vždycky chtěli, ale nikdy jste se k jejich nákupu nedostali, možná je právě teď ta správná chvíle. Mnoho prodejců již letos spustilo své nabídky na Black Friday a Cyber Monday. Zeptali jsme se naší testovací kuchyně Better Homes & Gardens a kolegů redaktorů z potravinářské redakce, jaké jsou jejich nejpoužívanější (a nejoblíbenější) kuchyňské nástroje. Podívejte se na tento seznam a pořiďte si tyto vynikající nabídky, dokud jsou ještě skladem.

Související položky

Kuchyňská váha

Zdaleka nejoblíbenější odpovědí na otázku, které kuchyňské nářadí musíte mít, je kuchyňská váha. (Colleen Weedenová, senior manažerka značky v testovací kuchyni Better Homes & Gardens, říká, že „ji používá každý den, nejen k testování, ale i k dělení masa ve velkém“. Skvěle se hodí také na vážení kávových zrn, produktů a přesné odměřování ingrediencí na pečení.

Ruční mixér

S věrným ručním mixérem (tzv. ponorným mixérem) si můžete připravit snídaňové koktejly, dokonalý hummus a mnoho dalšího. Nejlepší na nich je možnost vložit přístroj přímo do hrnce a rozmixovat polévku do krémové dokonalosti, aniž byste riskovali horké (a potenciálně bolestivé) cákance. Tento model vřele doporučuje Sheena Chihaková, vedoucí redaktorka digitálního časopisu Better Homes & Gardens pro potraviny.

Koupit: USD (původně 50 USD), Kohl’s. Stojan na ruční mixér KitchenAid s proměnlivou rychlostí.

Elektrická konvice

Jednou z největších chyb, kterých se lidé při vaření čaje dopouštějí, je ohřívání vody v mikrovlnné troubě. Pokud jste to právě vy, vyplatí se koupit rychlovarnou konvici. Vodu v ní uvaříte mnohem rychleji než na sporáku. Naše testovací kuchyně se na ni spoléhá při přípravě čaje a kávy i při namáčení ořechů nebo sušeného ovoce pro testování receptů.

Koupit: Nerezová konvice Hamilton Beach, 30 dolarů (původně 38 dolarů), Macy’s

Slow Cooker

„Tohle nám zachránilo život,“ říká Weeden. „Ano, pracuji v kuchyni, ale to neznamená, že se mi chce hned přejít k vaření večeře, když mám po celém dni testování receptů.“ Ať už potřebujete snadnou vyklopenou večeři na všední večer, šťavnatou pečeni pro rodinu, nebo dokonce dezert, pomalý hrnec je nutností pro snadné každodenní vaření, abyste se nemuseli s večeří po dlouhém dni trápit.

Koupit: Hamilton Beach Portable 7-Quart Programmable Slow Cooker, 41 dolarů (původně 50 dolarů), Amazon

Zamykací kleště

Když mícháte těstoviny, salát nebo sundáváte maso z grilu, jsou pevné kleště nezbytností. Podle ředitelky testovací kuchyně časopisu Better Homes & Gardens Lynn Blanchardové jsou kleště se silikonovými hroty užitečné zejména při používání nepřilnavého nádobí. Toto dvojbalení obsahuje tepelně odolné a nerezavějící kleště se zámkem za bezkonkurenční cenu.

Koupit: Hotec Premium Stainless Steel Locking Kitchen Tongs with Silicone Tips, $8 (původně $16), Amazon

Kuchyňské nůžky

Pomocí kuchyňských nůžek můžete stříhat čerstvé bylinky, rozporcovat kuře nebo třeba rozlousknout ořechy. Jedním z požadavků na tento kuchyňský nástroj podle Sammyho Mila, kulinářského specialisty a stylisty potravin, je, aby nůžky dokázaly oddělovat. To usnadňuje očistu od bakterií přetrvávajících po dotyku se syrovým masem.

Koupit: Kuchyňské nůžky BriaUSA Heavy Duty, 4 palce, nerezová ocel, 13 dolarů (původně 20 dolarů), Wayfair.

Ruční míchačka

Všichni v naší testovací kuchyni se shodují, že kvalitní ruční mixér je nezbytností pro každého, kdo rád peče. Tento výkonný elektrický mixér má pět rychlostí pro všechny vaše potřeby při pečení. Šňůra se navíc uzamyká na levé nebo pravé straně mixéru, takže se nemusíte bát, že by vám překážela. Během chvilky budete šlehat pusinky na koláče, domácí sušenky a další pokrmy.

Koupit: USD (původně 50 USD), Target.

Kuchařský nůž

Ano, nože jsou drahé, ale vyplatí se do nich investovat, když neustále sekáte a připravujete ingredience pro své recepty. „Tento nůž je tak ostrý a zůstává ostrý,“ říká Linda Brewer, ekonomka testovací kuchyně Better Homes & Gardens. „Ráda používám menší, ale širokou čepel ke krájení a porcování téměř všeho, co potřebuji k přípravě chutných salátů pro sebe.“

Koupit: Nůž Shun Classic 6″, 135 dolarů (původně 169 dolarů), Williams Sonoma

Měřicí lžíce

Zažili jste někdy frustraci, když jste se snažili odměřit lžičku skořice (nebo jiného koření) a lžička se do nádoby nevešla? Stejně jako tady. Tyto oboustranné magnetické odměrky se do sebe vejdou a budou pasovat do téměř jakékoli velikosti sklenice. Osobně jsem velkým fanouškem nivelačního nástroje, který je součástí balení, pro ještě přesnější měření.

Koupit: dolarů (původně 25 dolarů), Amazon.