Recepty a vaření

5 dezertů, které můžete udělat s čerstvými letními plody

Dezerty ze zavařovacích sklenic milujeme z mnoha důvodů: Jsou individuálně porcované, rozkošné a představují lahodný způsob, jak vrstvit ingredience do mini trifles. Nemluvě o tom, že si je můžete vzít i na cesty. Abychom vám pomohli tyto roztomilé a praktické dobroty využít, vymysleli jsme pět rychlých a snadných receptů na dezerty ze zavařovacích sklenic s použitím čerstvých letních plodů. (Protože kdo by odolal šťavnatému dezertu z lesních plodů?)

Pro tyto roztomilé dezerty jsme použili směs borůvek, jahod, malin a ostružin, ale podle chuti je můžete kombinovat. Chcete-li zvýraznit šťavnatost bobulí, obalte je v malém množství cukru. (Nemusíte přesně odměřovat, stačí nasypat několik lžic.) Bobule promíchejte, aby se rovnoměrně obalily, nebo je lehce rozmačkejte šťouchadlem na brambory, aby se z nich ještě rychleji získala šťáva. Před použitím v dezertu nechte bobule několik minut odstát, aby se cukr mohl vsáknout.

Tvarohová sklenice

Když dostanete chuť na tvarohový koláč, nemusíte vytahovat pružinovou formu nebo dokonce míchat celý recept na nepečený tvarohový koláč. Stačí vám jen pár ingrediencí a můžete si vyrobit svůj vlastní ve sklenici. Navrstvěte na sebe rozdrcené grahamové sušenky, tvarohovou náplň (hledejte ji v uličce s krémovým sýrem) a bobule a vrstvy opakujte. (Chcete-li si vyrobit vlastní tvarohový krém, smíchejte jeden osmigramový blok smetanového sýra, ¼ šálku cukru, 1 až 2 lžíce zakysané smetany a ¼ lžičky vanilky.) Jakmile naplníte sklenici, navrch dejte šlehačku a několik posypů.

Tip testovací kuchyně: Tvarohový krém můžete přidávat lžící, ale pokud chcete mít větší kontrolu, dejte směs do plastového sáčku, odstřihněte jeden roh a krém přidávejte trubičkou jako polevu.

Krátká dóza

Sladká, šťavnatá směs bobulí v této sklenici na koláč (nebo dort) září. Pro spodní vrstvu použijte kostky z libového dortu, jako jsme to udělali my, roztrhněte piškot koupený v obchodě nebo si doma připravte vlastní koláč. Navrch pak přidejte štědrý kopeček lesních plodů. Na závěr sklenici ozdobte šlehačkou a citronovou kůrou nebo kudrlinkou z citronové kůry, abyste získali pohoštění hodné fotografie.

Dokonalá nádoba

Jogurt, bobule a granule – toto trio je lahodný dezert ve skleničkách… nebo snídaně. Začněte tím, že na dno sklenice nalijete lžičku obyčejného jogurtu (nebo ho do ní nasypete pomocí plastového sáčku), pak přidejte granolu a kopeček lesních plodů. Vrstvy ještě jednou zopakujte a nakonec je pokapejte medem.

Tip testovací kuchyně: Díky široké škále jogurtových příchutí můžete tento dezert neustále obměňovat. Chcete-li ho udělat o něco zdravějším, zkuste k snídani použít řecký jogurt, který dodá další bílkoviny.

Sklenice s čokoládovým pudinkem

Milovníci čokolády, tuto sklenici s pudinkem si určitě zařaďte na první místo na seznamu výrobků, které musíte udělat. Do sklenice vložte několik vanilkových oplatek a pak je rozdrťte koncem dřevěné lžíce (bez nepořádku!). Navrch dejte spoustu předem připraveného čokoládového pudinku a přidejte bobule. Víření šlehačky a posypání čokoládovými hoblinkami dodá sklenici lákavou tečku.

Sklenice s jahodovým koláčem

Zjednodušte si koláč s tímto dezertem ze zavařovací sklenice. Naplňte sklenici asi do třetiny bobulemi a pak přidejte vrstvu rozdrobené koláčové kůrky. Koláčovou kůrku můžete připravit z vlastního těsta. Nebo můžete upéct v obchodě zakoupený koláčový korpus s vrstvou skořicového cukru a pak ho nakrájet nebo nalámat na kousky, které se vejdou do sklenice. Zopakujte vrstvy bobulí a koláčové kůrky a na závěr přidejte šlehačku a posypte skořicí.

Kdykoli budete mít chuť na něco sladkého, vezměte lžíci a pusťte se do toho. Pokud chcete něco ještě dekadentnějšího, vhoďte obsah do mixéru s několika kopečky zmrzliny, rozmixujte dohladka a pak si vychutnejte rychlý mléčný koktejl připravený k pití. Mléčný koktejl můžete dokonce nalít zpět do zavařovací sklenice.

Ať už je jíte lžičkou, nebo sáhnete po brčku pro opakované použití, každý z těchto dezertů ve skleničkách je sytou svačinkou nebo požitkářským dezertem. Další nápady, jak využít čerstvé letní bobule, najdete v naší nabídce dezertů z bobulí, koláčů z bobulí a dokonce i slaných receptů z bobulí. A pokud jich nakonec budete mít víc, než můžete použít, naučte se, jak bobule zmrazit na později.