Recepty a vaření

Jak pečené kaštany

Počasí se ochlazuje a je čas vnést do svých oblíbených komfortních jídel trochu podzimní chuti. Tradiční pečené kaštany. Kaštany jdou ruku v ruce se svátky, protože prosinec je považován za hlavní čas pro jejich nákup v čerstvém stavu, ale sezóna se táhne přibližně od září do března. Syrové kaštany mají obvykle hořkou chuť. Pečené, oloupané kaštany mají světlou barvu, jsou škrobnaté a mírně sladké. Jsou výborné k jídlu i jako svačina. Lze je také rozmačkat, nakrájet na plátky nebo nasekat a použít jako přísadu do sladkých i slaných receptů. Přečtěte si, jak kaštany nejlépe upéct v pouhých třech krocích.

Jak péct kaštany

Než se pustíme do pečení kaštanů, řekněme si něco o sběru čerstvých kaštanů. Vybírejte kaštany, které jsou hladké, bez kazů a vzhledem ke své velikosti těžké. Dobrým trikem je kaštany protřepat. Pokud slyšíte chrastění, jsou vysušené a nevyplatí se je kupovat.

Tip pro testovací kuchyni: Čerstvé kaštany rychle vysychají, proto je skladujte na chladném a suchém místě a spotřebujte je do týdne. Čerstvé kaštany vydrží v chladničce až měsíc a v mrazničce několik měsíců.

Krok 1: Příprava kaštanů na pečení

Před pečením udělejte špičkou pevného nože (10 USD, Bed Bath & Beyond) na ploché straně každého kaštanu křížek. Tím zabráníte jejich prasknutí během pečení a usnadníte jejich loupání. Uspořádejte kaštany v jedné vrstvě do nevymaštěného pekáče (10 USD, Target).

Krok 2: Pečení kaštanů v troubě

Předehřejte troubu na 425 °F. Kaštany pečte 15 minut a během pečení je jednou nebo dvakrát přehazujte. Vnější skořápky začnou hnědnout a v místě X se budou rozpadat.

Krok 3: Vychladnutí a oloupání pečených kaštanů

Kaštany nechte mírně vychladnout, ale loupejte je ještě teplé; s chladnutím se loupou stále obtížněji. Po odstranění skořápky zabalte oloupané kaštany do čisté kuchyňské utěrky (4 USD, Target), abyste odstranili tenkou, papírovou vnitřní slupku. Tyto slupky bývají hořké. Oloupané pečené kaštany skladujte ve vzduchotěsné nádobě (7 USD, Target). Spotřebujte je do dvou dnů po upečení.

Až si pochutnáte na pečených kaštanech, naplánujte si, že z nich připravíte nádivku z pečených kaštanů. Na Den díkůvzdání se bude skvěle hodit k pečenému krocanovi. Nebo zkuste připravit tyto vepřové kotlety s kaštany, cibulí a sušenými švestkami jako běžnou podzimní večeři.