Recepty a vaření

Jak si vyrobit Fudge Frosting

Tento klasický recept na fondánovou polevu přetvoří každý dort na chutný a lahodný. Příprava této polevy může být složitá, proto nezapomeňte postupovat podle našich pokynů, aby byla správná.

Získejte úplný recept na dokonalou fondánovou polevu.

Pozor na zabavenou polevu

Když je směs velmi horká, jakýkoli kontakt s neuvařenými molekulami cukru, které mohou být na stěnách pánve, může způsobit, že směs zkrystalizuje a zataví se. Směs se stane zrnitou a tvrdou. Pokud k tomu dojde, budete muset začít znovu, proto při zahřívání směsi nezapomeňte pečlivě míchat, aby nezůstal žádný cukr.

Krok první: Zkontrolujte teploměr na cukrovinky

Klíčové je zahřátí polevy na správnou teplotu, takže než začnete, zkontrolujte přesnost svého teploměru na cukrovinky. Za tímto účelem přiveďte hrnec s vodou k varu. Zkontrolujte teplotu, kterou teploměr zaregistruje ve vroucí vodě. Při měření teploty polevy přičtěte nebo odečtěte počet stupňů, o které se liší od teploty 212 °C.

Krok druhý: Začněte vařit

Po kalibraci cukrářského teploměru ho připevněte na bok třílitrového hrnce. V hrnci smíchejte 2 oz neslazené čokolády nasekané na kousky, 3 šálky cukru, 1 šálek mléka, 3 polévkové lžíce kukuřičného sirupu světlé barvy a 1/4 lžičky soli. Zahřívejte a míchejte na mírném ohni, aby se cukr rozpustil. Za stálého míchání přiveďte na středním plameni k varu.

Třetí krok: Načasujte to přesně na čas

Snižte teplotu na střední a udržujte mírný, stálý var, dokud směs nedosáhne teploty 232 °C, 6 až 8 minut, za občasného míchání (pozorně sledujte teplotu). Okamžitě stáhněte hrnec z ohně a položte jej na drátěnou mřížku, přičemž dávejte pozor, aby se směs nerozmíchala. Přidejte 1/4 šálku másla na vrchol směsi, ale nemíchejte ani nenarušujte směs.

Krok čtvrtý: Nechte máslo rozpustit

Máslo nechte na směsi rozpustit. Během rozpouštění másla směs nemíchejte. Směs nechte vychladnout na 110 °C; to by mělo trvat asi hodinu.

Krok pátý:

Po vychladnutí směsi a úplném rozpuštění másla přidejte 1 lžičku vanilky. Šlehejte mixérem na nízký výkon, dokud poleva nezhoustne a nezesvětlá, asi 20 minut. Směs bude stále vypadat sypká a měla by mít konzistenci husté polevy. Směs odstavte; při pokojové teplotě bude dále houstnout, takže ji každých pár minut kontrolujte, zda je konzistence vhodná k roztírání.

Šestý krok: Mrazit a užívat si

Jakmile poleva dosáhne roztíratelné konzistence, namažte ji na svůj oblíbený dort nebo cupcake (nebo si lžičku nechte pro sebe). Pro skutečně efektní dezert ji doporučujeme namazat na tento klasický recept na ďábelský dort.

Pečivo, které potřebuje polevu

Jakýkoli recept na dort nebo cupcake bude s polevou z fondánu nahoře božský. Pokud však ještě nemáte žádný recept v hlavě, máme pro vás několik návrhů, které by si zasloužily pořádnou vrstvu polevy.

Ďábelský dort s polevou z oříšků a fondánu

Jak vyrobit čokoládový dort

Recepty na čokoládové dorty, které nezklamou

Dekadentní čokoládové košíčky

Naše nejlepší recepty na cupcaky

Další tipy a triky na polevu

Staňte se expertem na polevy! Získejte naše tajemství pro přípravu máslového krému, přirozeného barvení polevy a dalších věcí, abyste mohli dokončit všechny své pečené výrobky s působivým leskem.

Poleva vyrobená pomocí přírodního potravinářského barviva

Jak vyrobit máslovou polevu

Život měnící mikrovlnné plechovky Frosting Hack

Jak namrazit ombré dort

Jak přirozeně obarvit polevu pomocí lyofilizovaných bobulí