Recepty a vaření

Jak si vyrobit hovězí dušené maso

Nejlepší dušené hovězí maso začíná chutným dušeným hovězím masem. Používají se tvrdší kusy, protože vazivo, které je činí tuhým, se při dlouhém dušení rozpadá. Když k tomu dojde, hovězí maso na guláš se stane křehkým a dodá guláši bohatou chuť. Můžete začít s úsporným celým roštěncem, kulatým roštěncem nebo roštěncem (hodí se všechny roštěnky, které mají v názvu slovo roštěnec nebo kulatý roštěnec) a sami si roštěnce ořezat a nakrájet na 1 až 2palcové kousky. Nebo si jednoduše kupte předem nakrájené a zabalené hovězí maso na dušení, abyste ušetřili čas.

Hovězí guláš krok za krokem

Techniky přípravy guláše se liší, ale toto jsou základní zásady, které se používají při přípravě klasického hovězího guláše (Old-Fashioned Beef Stew). Obměny se objevují u použité zeleniny a koření.

1. Hovězí maso se někdy před vložením do hrnce obalí v mouce a koření. Tím se na hovězím mase vytvoří hnědá kůrka a výsledný guláš se zahustí. Ať už je hovězí maso obalené, nebo ne, opékejte ho po malých dávkách na malém množství rozpáleného oleje. Dbejte na to, abyste maso nepřeplnili. Mezi jednotlivými kusy by měl být prostor, aby se maso rovnoměrně propečlo. Výsledkem přeplněných pánví je šedé dušené maso. Během pečení kousky otáčejte, aby se opekly ze všech stran. Nemusí být propečené. Upečené maso vyjměte z pánve a dejte stranou do misky. Na dně pánve zůstanou hnědé kousky – to chcete!

2. Dušená zelenina Mezi klasickou dušenou zeleninu patří cibule, mrkev, houby a pastinák. Měly by být nakrájené na kousky nebo na podobně velké kousky, aby se rovnoměrně uvařily. Do rozpálené pánve přidejte požadovanou zeleninu. V případě potřeby přidejte další olej. Za občasného míchání vařte zeleninu do křupava. Na samém konci přidejte prolisovaný česnek, aby se nepřipálil.

3. Odmašťování hrnce Pamatujete si ty připečené kousky na dně pánve? Tady je návod, jak s nimi naložit. Přidejte do pánve malé množství tekutiny, například červené víno, vývar, pivo, jablečnou nebo rajčatovou šťávu nebo vodu. Dřevěnou lžící nebo metličkou rychle oškrábejte dno pánve a uvolněte tyto připečené kousky. Tato hnědá vrstva dodá dušenému masu bohatou chuť a barvu.

4. Dusení Maso a šťávu, která se v misce shromáždila, vraťte do hrnce. Přidejte hovězí vývar a požadované bylinky (tymián, petržel, bobkový list, rozmarýn, oregano) a koření (sůl, pepř, dijonskou hořčici, worcesterskou omáčku). Přiveďte k varu, poté snižte teplotu a guláš přiklopte nebo částečně zakryjte. Nechte dusit, dokud hovězí maso nezměkne. V závislosti na druhu hovězího masa to trvá asi hodinu. Pokud maso není měkké, pokračujte v dušení a každých 15 minut maso zkontrolujte. Zeleninu, jako jsou brambory nebo zelené fazolky, můžete přidat během dušení, aby se nerozvařila.

5. Podávání Vychutnejte si dušené hovězí maso samotné v misce. Nebo ho podávejte s bramborovou kaší, horkými vařenými nudlemi, polentou nebo kuskusem. Do hrnce můžete také přidat ječmen nebo jinou obilovinu, která se během vaření uvaří.

Recepty na dušené hovězí maso

Zde je výběr našich nejlepších receptů na dušené hovězí maso. Najdete zde recepty pro vaření na sporáku i v pomalém hrnci, rychlé dušené maso a dušené maso s globálními příchutěmi.

Dušené hovězí po burgundsku

Dušené hovězí maso s polentou

Dušené hovězí maso v pánvi

Francouzské dušené hovězí maso

Rychlý hovězí guláš se slaninou