Recepty a vaření

Jak vařit nohu jehněčí

Upečte jehněčí kýtu a připravte křehké a chutné jídlo, které vypadá složitěji, než ve skutečnosti je. Jehněčí kýta je snadný kus masa, který umožňuje rovnoměrné pečení a spoustu chuti. Nezůstávejte však jen u základů – naučte se, jak připravit jehněčí kýtu, a pak vyzkoušejte některý z našich receptů na jehněčí kýtu!

Jehněčí kýtu bez kosti kupujte bez připojené kýty. Kosti často dodávají masu lepší chuť, ale znesnadňují jeho porcování.

Jehněčí kýta je křehké maso, a proto není nutné ji marinovat. (Pokud tak učiníte, ujistěte se, že marinování netrvá déle než tři hodiny.) My jsme se rozhodli maso ochutit bylinkami a česnekem.

Při přípravě jehněčího masa se řiďte následujícími pokyny. V závislosti na velikosti jehněčí kýty se doba pečení může mírně lišit – během pečení ji často kontrolujte, abyste ji nepřehnali.

Teplota pečení: 325 stupňů F

– Rare: 125 stupňů F (asi 15 minut na libru)

– Středně vzácné: 130 °C až 135 °C (asi 20 minut na libru)

– Střední: 135 °C až 140 °C (asi 25 minut na libru)

– Dobře propečené: 155 °C až 165 °C (asi 30 minut na libru)

Složení

5 až 7 liber jehněčí kýty 3 lžíce olivového oleje Sůl a čerstvě mletý černý pepř podle chuti Stroužky česneku podle chuti Čerstvý rozmarýn

Vaření a dochucování

1. Příprava jehněčího masa Jehněčí maso vyjměte hodinu před přípravou z chladničky a nechte ho dosáhnout pokojové teploty.

2. Koření Jehněčí maso položte na rošt do pekáče. Maso pokapejte olivovým olejem a potřete. Dobře osolte a opepřete.

3. Pečte na roštu Vložte rošt do trouby a pečte jehněčí maso 5 minut nebo dokud není na povrchu hnědé. Jehněčí maso otočte a vložte zpět na 5 minut do trouby.

4. Znovu okořeňte Jehněčí vyjměte z trouby a nastavte teplotu na 325 °F. Obraťte jehněčí a potřete ho mletým česnekem a lístky rozmarýnu.

5. Upečte Pánev volně přikryjte fólií a vložte ji zpět do trouby, kde ji pečte při teplotě 325 °C po dobu jedné hodiny.

Po hodině odstraňte fólii a změřte teplotu jehněčího masa. Pro středně propečené až středně propečené maso ho vyjměte při vnitřní teplotě 135 °C.

V případě potřeby pokračujte v pečení jehněčího masa odkrytého, dokud nedosáhne požadované vnitřní teploty. Kontrolujte každých 20 minut.

6. Odpočinek a podávání Před porcováním nechte jehněčí alespoň 15 minut odpočívat.

Tip pro porcování: Otočte jehněčí tak, aby kost byla rovnoběžná s prkénkem. Spodní část masa nařízněte nožem rovnoběžně s kostí a pod úhlem dolů.

Tip na zmrazení: Jehněčí maso skladujte v plátcích zabalené ve fólii. Pro pozdější ohřátí vložte plátky zabalené ve fólii do trouby vyhřáté na 350 °C.

Další recepty na jehněčí kýtu

Česnekové pečené jehněčí s bramborami

Sklizeň jehněčí kýty

Jehněčí kýta na bylinkách

Jak dusit jehněčí