Recepty a vaření

Jak vařit Kabocha Squash

Dýně kabocha vypadá jako malá kulatá dýně s tmavě zelenou slupkou a světlejšími pruhy nebo hrbolky. Vyskytují se i odrůdy s oranžovou slupkou. Její dužina je oranžová, podobně jako u máslové dýně.

Výběr dýně kabocha. Tato zimní dýně je k dostání od konce léta do začátku podzimu. Hledejte dýně kabocha s matnou, neporušenou slupkou a bez měkkých skvrn. Na svou velikost by měla být těžká.

Skladování dýně kabocha.  Dýně kabocha vydrží několik měsíců skladovaná na chladném a suchém místě při teplotě mezi 50°F a 60°F. Neskladujte ji v blízkosti jablek, hrušek, cibule nebo brambor, které uvolňují etylenový plyn, který může dýni zkazit. Po rozkrojení zabalte dýni do plastové fólie a uložte na několik dní do chladničky.

Vaření dýně kabocha

Dýně kabocha chutná jako kříženec žaludové dýně a sladkých brambor, ale po uvaření má nadýchanější strukturu. Lze ji použít do jakéhokoli receptu, který vyžaduje čerstvou dýni nebo jakoukoli vydatnou zimní dýni, jako je dýně máslová, žaludová nebo máslová. Neoloupané půlky upečte nebo ohřejte v mikrovlnné troubě jako jiné zimní dýně. Oloupejte ji a nakrájejte na kostky, abyste ji mohli upéct jako přílohu nebo použít do polévek či salátů a dokonce i do koláče.

Recepty s dýní kabocha

Zde najdete svůj nový oblíbený recept na kabocha squash!

Pečená dýně s mořskou solí a místním medem

Dýně s citrusovými plátky

Vaření s dýní