Recepty a vaření

Tento hacker TikTok používá k odstranění bylinek ze stonků struhadlo

Virální video (s více než 10 miliony zhlédnutí!) funguje u některých bylin lépe než u jiných.

Ráda používám bylinky, abych dodala svěžest všemu od frittaty až po koktejly, ale někdy může být proces odstraňování listů ze stonků náročný (zejména když potřebujete do receptu hodně těchto drobných lístků). Odstraňovače bylinek, jako je tento, se zdají být užitečné, ale ne vždy se mi chce přidávat do už tak plných kuchyňských zásuvek pomůcky na jedno použití. Takže když jsem viděla nejnovější virální video na TikToku, kde se bylinky snadno zbavují stonků pomocí struhadla na krabice (které rozhodně vlastním a používám pořád!), musela jsem to vyzkoušet.

Na videu žena vezme několik snítek petrželky, vloží stonek do otvoru struhadla a rukou ho protáhne zevnitř. K radosti milionů diváků byly všechny lístky dokonale odděleny od stonku. Šel jsem do malé bylinkové zahrádky v kontejneru na terase a utrhl jsem několik snítek rozmarýnu a máty, abych tento hack vyzkoušel.

Vršek rozmarýnu jsem zapíchla do většího otvoru struhadla a špičku jsem protáhla zevnitř. Kupodivu tento trik fungoval! Z dřevnatého, nejedlého stonku jsem měl oddělenou malou hromádku rozmarýnových lístků. Když jsem přešel k mátě, rozhodl jsem se následovat video a použil jsem několik stonků, které jsem protáhl otvorem najednou. Fungovalo to, ale několik menších listů zůstalo na místě. Jiná redaktorka na BHG.com vyzkoušela protáhnout bazalku skrz struhadlo a řekla, že to šlo dobře, ale raději by listy jen odštípla od stonku, aby nemusela čistit další náčiní.