Recepty a vaření

Nevyhazujte šťávu z okurky! 12 Neočekávané způsoby použití

Až se příště budete chystat vylít zbytek šťávy z okurek do kanalizace, zastavte se a přemýšlejte o všech chutných způsobech, jak ji můžete použít. Můžete si ušetřit čas a zároveň dodat každodenním jídlům octovou, sladkou a bylinkovou chuť. Tyto recepty na zbytky nakládané šťávy jsou skvělým místem pro experimentování – od nakládání masa až po nakládané nanuky.

Tento chléb z okurkové šťávy, na který je potřeba neuvěřitelných 1-1/2 šálku zbytků okurkového nálevu a který je posypaný čerstvým koprem, zní velmi zajímavě. A navíc, podívejte se na ten lahodný koláč! Recept najdete na webu No Thyme to Waste.

Kill Avocado Toast

Kill Avocado Toast

I když si chléb neděláte sami, můžete šťávu z okurek použít na koprový avokádový toast. Za posledních pár let jsem viděla spoustu receptů na avokádové toasty a tohle je nejzajímavější varianta, kterou jsem viděla. Všechny podrobnosti najdete na webu The Healthy Maven.

Dresink z okurkové šťávy

I když můžete ocet ve standardní zálivce zcela nebo zčásti nahradit nálevem z okurek, tento dresink z okurkové šťávy je mnohem víc než jen jednoduchá výměna. Díky živým chutím, jako jsou sušená rajčata a kajenský pepř, se nemůžu dočkat, až ji vyzkouším. Recept najdete na stránkách Emmy Frisch.

Foto: Emma Frisch je spolumajitelkou a kulinářskou ředitelkou táborů Firelight a blogerkou na webu emmafrisch.com.

Kuře na okurkách

Šťáva z okurek je levným a snadným nálevem pro kuře. Vlhké a chutné kuřecí maso je vzdálené jen pár základních surovin ve spíži a lednici. Recept najdete na stránkách Better Homes & Gardens.

Kuře na okurkách

Toto kuře naložené v okurkách má bonusové koření: pikantní nakládaný dip. Okurky a sriracha? Ano, prosím. Recept najdete na webu Sugar Dish Me.

Ředkvičky

Zbytky šťávy z okurek můžete použít na výrobu… dalších okurek! Ale neomezujte se jen na okurky. Tyto ředkvičkové okurky se skvěle hodí na svačinu nebo jako příloha k tacos. Podrobnosti najdete na webu Clossette.

Pickled Eggs

Zapomeňte na zeleninu a místo ní si naložte vajíčka. Vsadím se, že z nich bude úžasný vaječný salát. Podrobnosti najdete na webu In Erika’s Kitchen.

Pickle Pops

A co takhle okurkový pop pro odvážné jedlíky? Ideální pro teplý den. Více informací najdete na webu Amy Bayliss.

Nakládaný surfař

Tento koktejl s whisky a okurkovým džusem zní jako skvělý způsob, jak si zpříjemnit páteční happy hour po skončení pracovního týdne. Určitě vás skvěle naladí. Recept najdete na webu Good. Food. Stories.

Koktejly z nakládaného vína a vodky

Tyto dva recepty na koktejly – jeden z vodky, druhý z ginu – jsou připraveny z osvěžujících ingrediencí včetně nálevu z domácích okurek. Zní to jako zábavný (a chutný!) víkendový projekt. Recepty najdete na stránkách JJBegonia.

Grilovaný steak z kýty s nálevem z okurkové šťávy

Kuřecí maso není jedinou bílkovinou, kterou můžete naložit do nakládané šťávy. Tento grilovaný steak z kýty se rychle vykoupe ve zbytcích nálevu z okurek, aby byl křehký a měl pikantní chuť. Recept najdete na webu Jess Pryles.

Bramborový salát s hořčicí po jižansku

Bramborovému salátu dodáte pikantní nádech tím, že ocet nahradíte šťávou z okurek. Tato jemná, ale zvláštní výměna je snadným způsobem, jak vylepšit klasiku. Recept najdete na webu The Saucy Southerner.