Recepty a vaření

Jak si vyrobit kostky chleba

Kostky chleba často najdete v seznamu ingrediencí v receptech na nádivky, vaječné nákypy a dekadentní chlebové nákypy. Pokud nejste ve specializované pekárně nebo v jiném obchodě s rozsáhlou nabídkou pečiva, pravděpodobně tuto přísadu v uličkách svého obchodu s potravinami nenajdete. Nenechte se tím odradit. Výroba chlebových kostek je hračka. Navíc máte plně na starosti chuť a velikost kostek. Sladkost chlebového pudinku zvýrazníte použitím chleba se skořicí. Nebo dodejte nádivce na Den díkůvzdání srdečnost, když použijete chléb pumpernickel. Možnosti jsou stejně nekonečné jako ulička s chlebem. Nakrájejte chléb na kostičky, usušte je v troubě a pusťte se do vaření.

Jak vyrobit kostky chleba

Je úplně jedno, jestli potřebujete vědět, jak nakrájet francouzský chléb, kváskový chléb, chalvu nebo jiný druh chleba. Při krájení kostek chleba postupujte podle následujících pokynů.

  • Nakrájejte několik plátků chleba.
  • Pomocí vroubkovaného nože (30 USD, Bed Bath & Beyond) nakrájejte chléb na ½palcové proužky.
  • Proužky nakrájejte příčně na ½palcové kostky.

Jak sušit kostky chleba

Když máte nakrájené kostky chleba, musíte je usušit. Krok sušení pomáhá chlebu absorbovat maximum chuti a tekutiny z receptu, aniž by se rozmočil. Zde je návod, jak dokončit přípravu opečených kostek chleba.

  • Uspořádejte kostky chleba v jedné vrstvě na mělkém plechu ($11, Target).
  • Pečte kostky při teplotě 300 °C 10 až 15 minut nebo do zlatova, jednou nebo dvakrát promíchejte.
  • Nechte vychladnout

.

Tip testovací kuchyně: To je také výchozí bod pro domácí strouhanku. Zpracováním kostek na strouhanku tento proces dokončíte.

Je to jednoduché, že? Pokud potřebujete kostky chleba jako součást menu na Den díkůvzdání nebo jindy, kdy máte spoustu jiné práce s vařením, můžete si sušené kostky chleba připravit několik dní předem. Jen je nezapomeňte před uskladněním při pokojové teplotě nechat zcela vychladnout.