Recepty a vaření

Jak vařit Turecko v elektrické pekárně, aby se uvolnilo místo v troubě

Pokud jde o tolik očekávané menu na Den díkůvzdání, existuje spousta možností, jak připravit bramborovou kaši v pomalém hrnci, přílohy z instantního hrnce a recepty, které nám pomohou odlehčit troubám. O místo v troubě je na tento svátek velký zájem. Snad nejjednodušší způsob, jak udržet troubu volnou pro domácí rohlíky a koláče, je připravit krocana v elektrickém pekáči na krocana. Krůtu nemusíte připravovat jinak, než kdybyste ji pekli v troubě. Protože pečete v jiném (mnohem menším) přístroji, jediný skutečný rozdíl je v tom, jak dlouho budete krocana v elektrickém pekáči péct. Protože je pekáč mnohem menší, upeče se v něm krocan rychleji (hurá!).

Jak upéct krocana v elektrickém pekáči

Stejně jako u všech krocanů nechte ptáka dostatečně dlouho rozmrazit a poté ho připravte a okořeňte podle potřeby. Proveďte tyto úpravy pro přípravu v elektrickém pekáči (50 USD, Target).

  • Vyjměte stojan nebo vložnou pánev z pekáče.
  • Přikryjte a předehřejte pekáč na 325°F
  • Volitelně, ale doporučujeme, potřít krocana hnědou omáčkou z másla, Kitchen Bouquet (3 USD, Target) a papriky (asi ¼ šálku másla, 1 ½ lžičky Kitchen Bouquet a 1 lžička papriky), aby získal hnědou barvu, kterou očekáváte při pečení v troubě. V elektrických pekáčích potraviny nezhnědnou tak dobře jako v troubě.
  • Vložte teploměr na maso se sondou (20 USD, Bed Bath & Beyond) do středu vnitřního stehenního svalu krůty. Teploměr se sondou vám umožní sledovat vnitřní teplotu krůty, aniž byste museli otevírat víko, které umožňuje únik tepla a zpomaluje pečení.
  • Přidejte stojan zpět do pekáče a položte na něj krůtu prsíčky nahoru.
  • Přikryjte a pečte, dokud teploměr nezaznamená 175°F na stehně (a na prsou 165°F)
  • Krocana vyjměte z pekáče, přikryjte fólií a před porcováním ho nechte 15 až 20 minut stát.

Jak dlouho vařit krůtu v elektrickém pekáči

Doba pečení krůty v elektrických pekáčích závisí na velikosti krůty a velikosti vařiče. Konkrétní pokyny naleznete v návodu k obsluze svého modelu elektrického pekáče nebo se můžete řídit těmito doporučeními pro obecnou představu. Nezapomeňte, že bez ohledu na odhadovanou dobu pečení určete propečenost podle vnitřní teploty krůty.

  • 12- až 13kilový krocan 1¾ hodiny
  • 14- až 24kilový krocan 2 až 3 hodiny
  • 25- až 28kilový krocan 3½ až 4 hodiny

Elektrický pekáč je skvělou volbou, když potřebujete mít troubu volnou pro jiné lahodné pokrmy, ale můžete také připravit grilovaného krocana nebo uzeného krocana pro jiné možnosti bez trouby.