Recepty a vaření

Jak si vyrobit čokoládové kadeře

Ať už jde o klasickou úpravu francouzského hedvábného koláče, nebo o křupavou polevu na mražených brownies, čokoládové kudrlinky jsou jedním z nejlepších způsobů, jak posunout domácí dezerty na vyšší úroveň. A i když se může zdát lákavé koupit si balení již hotových čokoládových hoblinek, můžete si je snadno vyrobit doma (pravděpodobně za mnohem nižší cenu). A pokud jste vášnivými domácími kuchaři, vsadíme se, že už možná máte v kuchyni všechny nástroje. Postupujte podle našeho jednoduchého průvodce a naučte se vyrábět čokoládové hoblinky dvěma různými způsoby.

Jak vyrobit čokoládové kudrlinky

Vezměte si svou oblíbenou čokoládu. Přesně tak, z mléčné, bílé nebo hořké čokolády si můžete snadno vyrobit cholatové kudrlinky. Jen se ujistěte, že neobsahuje žádné náplně nebo příměsi, jako jsou ořechy nebo ovoce, abyste zajistili hladké kudrlinky.

  1. Škrabkou na zeleninu (9 USD, Target) opatrně přetáhněte široký povrch čokoládové tyčinky. Nejlépe to funguje, pokud má čokoláda pokojovou teplotu. Pro užší kudrlinky použijte boční stranu tyčinky.
  2. Pomocí párátka nebo bambusové špejle umístěte kudrlinky a zabraňte otiskům prstů (a roztavení), abyste mohli dezert ozdobit. Nebo je můžete opatrně položit na papírovou utěrkou vyloženou vzduchotěsnou nádobu a uložit do chladničky, dokud nebudou připraveny k použití.

Jak vyrobit velké čokoládové lokny

Šikovný trik, jak vytvořit velké čokoládové kudrlinky, spočívá v tom, že skleněnou zapékací misku (11 dolarů, Target) otočíte dnem vzhůru a rozetřete na ni rozpuštěnou čokoládu. Tady je návod, jak na to:

  1. V misce vhodné do mikrovlnné trouby rozpusťte 2 oz nasekané hořkosladké čokolády nebo mléčné čokolády a 1 lžičku zkrácené čokolády 45 sekund nebo dokud se nerozpustí a nezhladí. Případně můžete čokoládu rozpustit v malém hrnci na mírném ohni za stálého míchání.
  2. Ofsetovou stěrkou (10 USD, Bed Bath & Beyond) rovnoměrně rozetřete čokoládu po obrácené skleněné zapékací misce. Nechte stát 30 minut nebo dokud neztuhne. V případě potřeby vložte misku na 1 až 3 minuty do mrazáku, abyste pomohli čokoládě ztuhnout; při pokojové teplotě ji nechte stát 5 až 10 minut.
  3. Podržte kovovou stěrku s rovnou hranou (8 USD, Target) pod úhlem na jednom okraji čokolády. Jemným, stálým tlakem a tlakem špachtle dopředu vytvořte vlnky. Pro volnější čokoládové lokny tlačte špachtli dopředu obloukem. Možná budete muset zmrazení a postavení opakovat, aby čokoláda měla správnou konzistenci.
  4. Jak bylo uvedeno výše, kudrlinky opatrně zvedejte dřevěnou špejlí, abyste zabránili vzniku otisků prstů v čokoládě. Použijte ihned nebo položte jednu vrstvu na papírovou utěrku. Přikryjte a uložte do chladničky, dokud nebude připravena k použití.

Až si osvojíte techniku holení čokolády, využijte čokoládové kudrlinky k dobrému účelu. Přidejte několik bílých čokoládových kudrlinek do mátového koláče. Horkou čokoládu si můžete vylepšit šlehačkou a rozkošnými malými čokoládovými kudrlinkami. Nebo doslova udělejte z jakéhokoli čokoládového dortu, pěny či drobnosti profesionálně vyrobenou pochoutku.