Recepty a vaření

Karneval a cirkus jí, díky čemuž se budete znovu cítit jako dítě

Jednou z nejlepších součástí návštěvy karnevalu nebo cirkusu je jídlo. Až budete mít chuť na stejné jídlo, ale cirkus nebude ve městě, vyzkoušejte tyto recepty inspirované karnevalem a cirkusem. Tyto zábavné recepty na dezerty a smažené pochoutky vám připomenou všechny vaše oblíbené. Cukrovou vatu a corndogy jsme posunuli na další úroveň a vytvořili jsme dort, který vypadá jako cirkusový stan (a to je jen začátek).

1. Hranolky z karnevalových sušenek

Na karnevalu se smaží všechna naše oblíbená jídla, tak proč ne sušenky? Vyválejte těsto na sušenky s duhovým posypem a pak je nakrájejte na proužky, aby vypadaly jako hranolky. Po rychlém usmažení je nenamáčejte do mléka – místo toho je podávejte s mangovou a jahodovou omáčkou (vypadají stejně jako kečup a hořčice!).

2. Nepečený tvarohový koláč se zvířecími sušenkami

Mražené zvířecí sušenky jsou samy o sobě oblíbenou cirkusovou svačinkou, ale my jsme je zvětšili a vylepšili tímto požitkářským nepečeným tvarohovým koláčem. Místo grahamových sušenek použijte na krustu drobky z matných zvířecích sušenek a na vnější stranu cheesecaku postavte několik celých sušenek, abyste zdůraznili cirkusovou atmosféru. Nahoře můžete ozdobit ještě několika dalšími, ale proužky bílého cheesecaku a rozmixované červené jahody (plus kopečky šlehačky a posypky nahoře) jsou víc než dost na to, aby tento recept na nepečený cheesecake vypadal slavnostně.

3. Koktejl z cukrové vaty

Žádný výlet do cirkusu se neobejde bez cukrové vaty. Tuto klasickou oblíbenou pochoutku můžete proměnit v pohoštění určené pouze pro dospělé, a to tak, že několik sladkých obláčků cukrové vaty zalijete šampaňským (Fun Sweets Classic Cotton Candy, 14,95 USD, Amazon). Díky tomu bude vaše sklenice bublinek ještě sladší! A můžete zapojit i děti tím, že vyměníte šampaňské za nealkoholickou variantu, jako je citronovo-limetková soda nebo šumivá voda, aby si mohly vychutnat svůj vlastní zábavný mocktail.

4. Cirkusový dort

Vyrobte si vlastní Big Top na oslavu dětských narozenin nebo kdykoli budete chtít vytvořit vlastní (jedlý) cirkus. Postavit tento rozkošný cirkusový dort je polovina zábavy. (Druhou polovinou je jeho konzumace!) Dospělí mohou stan postavit tak, že na vrstvu dortu naskládají cupcaky a cukrové šišky, a pak nechají děti, aby pomohly se zbytkem. Sušenky se zvířátky, barevné bonbony a ovocné kůže – to vše se hodí k oživení cirkusu pomocí proužků, zvířátek a dekorací.

5. Mini corndogy s modrým sýrem a slaninou

Chcete místo sladkého něco slaného? Na karneval nebo do cirkusu se nedostanete, aniž byste všude neviděli corndogs, takže je vhodné si doma připravit vlastní verzi. Tento recept je samozřejmě o něco výjimečnější než pochoutky, které na karnevalu najdete na špejli. Před smažením jsme do těsta přidali modrý sýr a slaninu.

6. Skořicové churros

Tyto churros nejsou tak dlouhé, jak je můžete vidět na karnevalu (i když si je můžete udělat tak dlouhé, jak chcete), ale polštářovité kousky smaženého těsta jsou ještě lákavější než ty u stánku s jídlem. Stejně jako funnel cake jsou tyto smažené těstové pochoutky nejlepší podávané teplé s čerstvou vrstvou skořicového cukru. A protože je budete jíst doma, a ne na procházce nebo na tribuně, můžete si je namočit do rozpuštěné čokoládové omáčky a přidat vlastní polevu.

7. Sněhové kornouty

Sněhové kornouty jsou základem letních karnevalů. Pro větší zábavu jsme tuto ledovou pochoutku proměnili v dezert určený pouze pro dospělé, a to tak, že jsme jí dodali alkoholický nádech. Místo tradičních příchutí sněhových kornoutů si vyberte svůj oblíbený koktejl – jahodové daiquiri, mojito, limoncello nebo grapefruit s tequilou – a přelijte jím kornout (Snow Cone Cups and Straws, 18,49 USD, Amazon) naplněný drceným ledem.

Od uspořádání vlastního cirkusového nebo karnevalového večírku vás dělí jen chvilka v kuchyni! I když bychom si všechny tyto dobroty s chutí dali jako dezert nebo speciální svačinu, většina z nich by také mohla pomoci proměnit dětskou narozeninovou oslavu v událost hodnou Big Topu. Abyste do města opravdu přenesli cirkus, můžete také připravit několik her v karnevalovém stylu nebo dokonce zábavné stanoviště s malováním na obličej. Než se nadějete, bude váš dvorek vypadat jako karneval!