Recepty a vaření

Nákup a vaření kachny

Většina kachen prodávaných v supermarketech je chována komerčně a váží od 3 do 6 kilogramů. Kachna je k dostání čerstvá i mražená, celá nebo pouze v baleních s prsíčky. Při nákupu kachny mějte na paměti, že čím tmavší je maso, tím je kachna starší. Hledejte kachnu třídy A USDA s baculatými a pevnými prsy.

Jak uvařit kachnu

Při přípravě kachny mějte na paměti, že domácí kachna je tučnější než její divoká příbuzná a většina ostatních druhů drůbeže. Pod kůží má silnou vrstvu tuku, díky které je maso neuvěřitelně vlhké. Před pečením nebo grilováním kachny nezapomeňte kůži propíchnout, aby mohl tuk unikat. Pokud připravujete kachní prsa, nařízněte je před pečením do kosočtverce a poté je upečte kůží dolů. Než kachnu otočíte, vařte, dokud kůže nezhnědne a není křupavá. Čtyř až šestikilová kachna by se měla péct při teplotě 350 °C přibližně 1-3/4 až 2-1/2 hodiny. Kachní prsa o váze 6 až 8 uncí můžete také péct na roštu s odstraněnou kůží po dobu 15 až 18 minut.

Výběr kachních receptů

Vyzkoušejte si své nové dovednosti s některými z našich oblíbených kachních receptů – navíc s lahodnou kachní omáčkou, kterou můžete kombinovat s dalšími pokrmy (vyzkoušejte ji na kuřeti nebo těstovinách!).

Kachní prsa s javorem a švestkami

Kachní omáčka Recept

Pečené káčátko s malinovou omáčkou

Pečená kachna s omáčkou z divokých hub

Lovecké dušené kuře a kachna