Recepty a vaření

Náhradníci vývaru, kteří vám pomohou udržet vaše plány večeří na správné cestě

Hovězí a kuřecí vývary jsou základem mnoha našich nejlepších polévek a dušených pokrmů; dodávají také chuť a objem všem druhům omáček a omáček. Podle našich zkušeností má nejlepší celkovou chuť domácí vývar a kupovaný vývar je až na druhém místě; někdy však tuto klíčovou surovinu prostě nemáme po ruce. To se stává. A když se to stane, budete rádi, že víte, že existuje několik skvělých náhražek kuřecího a hovězího vývaru, které můžete použít. Zde je několik produktů, které byste měli mít po ruce pro dny bez vývaru, a návod, jak je použít.

Náhrada hovězího vývaru

Bujonové kostky (1 USD, Target) nebo granule jsou také jednoduchou náhradou hovězího vývaru a platí pro ně stejný vzorec:

  • 1 kostka hovězího bujónu nebo 1 lžička hovězího bujónu + 1 šálek horké vody = 1 šálek náhražky hovězího vývaru

Opět se ujistěte, že jste zkontrolovali pokyny na obalu, protože některé bujónové kostky mohou vyžadovat jiné míry.

Použití vývaru nebo kostního bujónu jako náhražky vývaru

Ano! Jako alternativu hovězího nebo kuřecího vývaru můžete použít hovězí nebo kuřecí vývar. Jaký je v tom rozdíl? Vývar se vyrábí dlouhým vařením pečených hovězích nebo kuřecích kostí, což je proces, při kterém se z kostí vytáhne kolagen a vývar získá lehce želatinovou strukturu a bohatou hovězí nebo kuřecí chuť. Naproti tomu vývary se nevaří tak dlouho jako bujóny a mají jemnější hovězí nebo kuřecí chuť.

Mějte však na paměti, že vývary zakoupené v obchodě mohou být méně kořeněné než vývary. Pokud tedy používáte hovězí nebo kuřecí vývar jako náhradu hovězího nebo kuřecího vývaru, nezapomeňte zkontrolovat chuť svého pokrmu a přidat více toho, co máte rádi, například sůl, pepř, bylinky a koření.

A co vývar z kostí? Vývar z kuřecích a hovězích kostí je něco mezi vývarem a bujónem. Stejně jako vývar se i vývar z kostí připravuje z hovězích nebo kuřecích kostí a vyžaduje dlouhé vaření. Stejně jako vývar i recepty na vývar z kostí obvykle obsahují velké množství zeleniny a koření.

Ano, jako náhradu hovězího nebo kuřecího vývaru můžete použít hovězí nebo kuřecí vývar.

Další náhražky hovězího a kuřecího vývaru

Pokud zjistíte, že ve vaší spíži chybí všechny výše uvedené možnosti, existuje několik dalších náhrad vývaru, které byste mohli mít v zásobě.

  • Kuřecí základ / hovězí základ: Tato pastovitá přísada vyrobená z kuřecího nebo hovězího masa, šťávy a tuku se dodává ve skleničce a po otevření se musí uchovávat v chladu. Po rozpuštění ve vodě podle pokynů na obalu vytvoří kuřecí základ (4 USD, Target) bohatou, chuťově výraznou náhradu kuřecího vývaru. Hledejte ho v uličce s polévkami v supermarketech.
  • Kuřecí nebo hovězí vývar s nízkým obsahem sodíku: Vývary v plechovkách, bujónové kostky a bujónové granule jsou obvykle slanější než domácí zásoby. Pokud se obáváte příjmu sodíku, použijte výrobek se sníženým obsahem sodíku jako zdravější alternativu hovězího nebo kuřecího vývaru.
  • Bílé víno, jablečná šťáva nebo voda: Když potřebujete jen trochu kuřecího vývaru na odmaštění pánve pro omáčku nebo pánev, náhrada vývaru je snadná: bílé víno funguje (a je také zvýrazňovačem chuti). Můžete také vyzkoušet jablečnou šťávu za předpokladu, že chuť šťávy doplní i ostatní chutě pokrmu. V krajním případě stačí použít vodu; před podáváním však zkontrolujte dochucení, protože možná bude třeba přidat sůl a pepř, abyste vyrovnali ztrátu koření ve vývaru.

Pokud je to možné, připravujeme polévky nejraději z domácího vývaru. Ale když zrovna nemáme čas na vaření a vývary z konzerv zmizely ze spíže, je dobré vědět, že existují skvělé náhražky hovězího a kuřecího vývaru. Mějte po ruce bujónové kostky, granule nebo hovězí či kuřecí základ a vždy budete mít jednoduchou pomoc.