Recepty a vaření

Krásný duhový motýlí dort

  • 5 hvězdiček: 2
  • 4 hvězdičkové hodnoty: 0
  • 3 hvězdičkové hodnoty: 1
  • 2 hvězdičkové hodnoty: 0
  • 1 hvězdičkové hodnoty: 0
  • 3 Hodnocení

Rozbušte srdce svých hostů na večírku tímto rozkošným dortem s duhovými motýly! Křídla tomuto veselému motýlovi dávají košíčky běžné velikosti a mini košíčky s duhovým rozetovým vírem. Potěšte své nejmenší tímto dortem s jednoduchým designem!

Galerie

Souhrn receptů

Krásný duhový motýlí dort

Složení

ient clicked“ data-quantity=“2″ data-init-quantity=““ data-unit=““ data-ingredient=“Krémová bílá poleva (viz recept, níže)“ data-unit_family=““ type=“checkbox“ value=“recepty “ id=“recipe-ingredients-label-RU223523-0-0″> 2 recepty Krémová bílá poleva (viz recept,

  • Rozdělte krémovou bílou polevu rovnoměrně do tří středních misek. Do polevy v jedné misce přidejte růžové gelové potravinářské barvivo v hodnotě špičky párátka; míchejte, dokud není poleva rovnoměrně obarvená. Postup opakujte se zbývajícími dvěma miskami polevy, přičemž jednu obarvěte nebesky modrým potravinářským barvivem a druhou citronově žlutým potravinářským barvivem.

  • Vložte zdobicí sáček opatřený velkou otevřenou hvězdicovou špičkou (např. značky Wilton #1M) do vysoké nádoby se širokým hrdlem (ta drží zdobicí sáček na místě, zatímco jej plníte polevou). Pomocí dlouhé kovové stěrky naberte růžovou polevu a opatrně ji přeneste do zdobicího sáčku, přičemž polevu rozetřete zespodu nahoru v pruhu, který pokryje asi třetinu vnitřku sáčku. Kovovou stěrku omyjte a důkladně osušte. Postup opakujte s modrou polevou a poté se žlutou polevou, přičemž dávejte pozor, abyste barvy nesmíchali. (Ve zdobicím sáčku budou tři pruhy polevy vedle sebe. Tyto barvy se vzájemně doplňují, takže pokud se trochu spojí, vytvoří pěknou duhu). Polevu vytlačujte na kousek voskovaného nebo pergamenového papíru jen tak dlouho, dokud se nezačnou vytlačovat všechny tři barvy, čímž vznikne duhový efekt.

  • Chcete-li vytvořit duhovou růžici, držte zdobicí sáček kolmo k vrcholu košíčku tak, aby se zdobicí špička sotva dotýkala středu košíčku. Vytlačte na cupcake víry polevy a pohybujte zdobicí špičkou proti směru hodinových ručiček od středu k vnějšímu okraji. Opakujte postup a vyfoukejte růžičky na všechny zbývající cupcaky.

  • Pro obličej, vyválíme růžový fondán podle návodu na obalu na kruh o průměru 3 palce. Pomocí 2palcového kulatého vykrajovátka na sušenky vykrojte kruh; kruh položte na jeden z 2-1/2palcových košíčků s polevou a jemně jej přitlačte do polevy. Černý fondán rozdělte na pět dílů. Každý kousek rozválejte mezi prsty do kuličky. Pro tykadla připevněte černou fondánovou kuličku ke dvěma dřevěným párátkům. Umístěte tykadla na horní část obličeje a jemně zatlačte párátka do košíčku. Pro oči umístěte na obličej další dvě černé fondánové kuličky (spodní stranu každého oka lehce navlhčete, aby se přichytilo k obličeji). Pro ústa rozválejte mezi prsty zbývající černou fondánovou kuličku do tenkého provazu; lehce navlhčete spodní stranu provazu a umístěte jej na obličej.