Recepty a vaření

Jak upéct kuře za pouhé 2 jednoduché kroky

Naučte se péct kuře a budete mít vždy něco jednoduchého a sytého, co můžete přinést na stůl nebo přidat do jakéhokoli receptu. Ať už chcete péct kuřecí prsa, stehna, paličky nebo celého ptáka, máme pro vás veškeré potřebné znalosti.

Nemilujete ten pocit zadostiučinění, když servírujete k večeři křehké a šťavnaté kuře? Je to lepší než kousat do rozvařeného a suchého kuřete. Abyste už nikdy netrpěli suchým kuřecím masem (alespoň ne, když máte na starosti přípravu pokrmů), shromáždili jsme poznatky z naší testovací kuchyně o tom, jak dlouho a při jaké teplotě péct kuřecí maso, aby byl každý váš pokus o pečení kuřete úspěšný. Zde uvedené časy a teploty se vztahují na čerstvé nebo již rozmražené kuře. I když se rádi zásobujeme kuřecím masem, když je ve slevě, abychom jím naplnili mrazáky, nezapomeňte počítat s dobou rozmrazování, pokud chcete použít kuře, které jste si zamrazili.

Jak péct kuřecí kousky

Většinu večerů v týdnu potřebujete vědět, jak dlouho péct kuřecí prsa, stehna nebo paličky, ne nutně celého ptáka. Připravte a upečte kuře, abyste měli volné ruce, a zatímco se peče, připravte si zeleninovou přílohu.

Krok 1: Příprava kuřecích kousků

Kuřecí kousky uspořádejte stranou s kostí dolů (pokud používáte kousky s kostí) v jedné vrstvě do pekáče o rozměrech 15x10x1 palec (14 USD, Walmart) nebo mělké zapékací misky. Kousky kuřete potřete olejem a podle chuti osolte a opepřete. V případě potřeby můžete kousky posypat také drcenými sušenými bylinkami, jako je tymián, oregano, italské koření nebo herbes de Provence.