Rady pro domácnost

Jak odstranit skvrny superlepidla, a to i z koberce

V situaci je jistá ironie, že při opravě jednoho problému rozlijete lepidlo a vytvoříte další!

Superglue je navrženo tak, aby pevně přilnulo k téměř jakémukoli povrchu , s nímž přijde do styku, což z něj dělá fantastický produkt pro upevnění všech druhů rozbitých předmětů a užitečný nástroj, který máte po domě. Ale jsou to právě tytéž vlastnosti, díky nimž je tak obtížné jej odstranit.

Opravili jste tedy svou oblíbenou vázu, ale nyní je na koberci superlepidlo , zde je naše rada, jak se zbavit skvrn superlepidl.

Jak odstranit super lepidlo z …

Prsty

Je snadné získat superlepidlo na ruce , zvláště když lepíte dohromady malé nebo neuspořádané kousky. Jen buďte opatrní, abyste neriskovali, že se vaše prsty zaseknou (nebo cokoli jiného!). Namočte si ruce do teplé vody a poté použijte odlakovač na nehty na bázi acetonu . Nechejte zaschnout a poté pomocí šmirgelové desky odstraňte suché zbytky lepidla.

Omyvatelná tkanina

Pokud je to možné, opatrně otřete přebytečné lepidlo tupým nožem. Umístěte látku lícem dolů a houbičkou s vatou namočenou v odlakovači na nehty na bázi acetonu ( upozornění: nepoužívejte na látky obsahující acetát nebo triacetát, protože by je roztavily, u všech ostatních látek nejprve vyzkoušejte na nenápadné ploše, abyste zkontrolovali pro stálost barev).

Otočte látku lícem nahoru a znovu houbičkou pomocí odlakovače. Pořádně vypláchněte. Opakujte houbu a máchání na obou stranách, dokud neodstraníte co nejvíce lepidla. Ošetřete odstraňovačem skvrn předpírky a poté vyperte jako obvykle.

Koberec a čalounění

Pamatujte, že u čalounění vždy zkontrolujte štítky s péčí, abyste zjistili, zda je lze na místě před začátkem čištění očistit.

Oškrábejte a opatrně vysajte přebytečné mokré lepidlo papírovou utěrkou, abyste co nejvíce odstranili. Naneste malé množství odstraňovače laku na bázi acetonu na skvrnu pomocí vatového tamponu nebo čistého bílého hadříku (nejprve však otestujte stálost barev na skryté ploše koberce / čalounění). Pokračujte v blotování pomocí odlakovače, abyste uvolnili skvrnu a rozbili lepidlo, dokud již nebude možné odstranit další skvrny.

Pokud nějaká skvrna přetrvává, pomocí čistého bílého hadříku skvrnu zaškrábejte roztokem z 1 lžičky čpavku a 1 šálku teplé vody a nechejte skvrnu odstranit. Zablokujte oblast čerstvou vodou, abyste odstranili veškeré zbytky amoniaku, ale snažte se koberce / čalounění příliš nenamočit. K odstranění přebytečné vlhkosti použijte suchý hadřík nebo ručník a nechte zaschnout.

Adblock
detector