Předvečer Všech svatých

Rat Chef Pumpkin Stencil

K vyřezávání:

1. Ze spodní části dýně vyřízněte kruh a otvorem vyjměte semínka a vnitřnosti. Kruh dýně zarovnejte nožem a odřízněte dužnatou stranu, aby vznikl rovný povrch. Vnitřní stěny dýně vyškrábejte kovovou naběračkou.

2. Uši vytvoříte tak, že z vyrovnaného kruhu dýně vystřihnete dva stejně velké ovály. Odřízněte menší stranu každého oválu, abyste vytvořili rovný okraj. Uši odložte stranou.

3. Zvětšením nebo zmenšením obrázku pomocí kopírky změňte velikost šablony, aby lépe odpovídala vaší dýni. Vyhlaďte vytištěný vzor na povrch dýně a připevněte jej pomocí pásky.

4. Pomocí jehlového nástroje obkreslete vzor na povrch dýně tak, že podél linií vzoru vytvoříte v těsných rozestupech otvory pro jehly. (Poznámka: Je nutné obkreslit pouze obrysy očí a úst; 3D nos bude přidán později.) Odstraňte vzor šablony.

5. Oči vyřežte jemným řezáním podél otvorů pro jehly tenkým nožem na dřevo. Ústa vyryjte pomocí dláta, kterým odloupnete vrchní vrstvu kůže dýně.

6. Chcete-li vytvořit nos, odřízněte konec stonku šedé tykve. (My jsme použili dýni Gray Hubbard.) Ustřihněte šest kusů drátku z květinového plátna a kousky drátku zasuňte do nosu jako fousky. Pomocí dřevěných špejlí připevněte nos k přední části dýně a uši připevněte k bokům dýně tak, aby plochá strana každého ucha lícovala s dýní.

7. Korunujte svého krysího kuchaře kuchařskou čepicí a pro dotvoření scény naaranžujte poblíž drátěný šlehač a kostkovanou utěrku na nádobí.