Předvečer Všech svatých

Ragdoll Cat Pumpkin Stencil

K vyřezávání:

1. Přikryjte pracovní plochu vrstvou novin a položte na ni dýni. Do spodní strany dýně vyřízněte dostatečně velký kruh, aby se do něj snadno vešla ruka a paže. Sáhněte dovnitř a kovovou naběračkou vyjměte dýňové vnitřnosti.

2. Ztenčete stranu dýně, kterou hodláte vyřezávat, a to tak, že ji oškrábete škrabkou; oškrábejte ji, dokud nebude strana dýně silná asi 1 cm. Na stranu dýně nalepte vytištěný vzor Ragdoll a podél linií šablony udělejte do dýně otvory pomocí jehly nebo dřevěné špejle.

3. Vyjměte vzor a vyhledejte podle něj oblasti ohraničené tečkovanými čarami. Tato místa vyleptejte tak, že pomocí dláta seškrábnete vrchní vrstvu slupky dýně; seškrábněte ji dostatečně hluboko, abyste odhalili světle oranžovou vrstvu pod ní, ale dejte pozor, abyste nepropíchli stěnu dýně.

4. Podle vzoru najděte oblasti ohraničené plnými čarami. Tyto oblasti vyřežte pomocí nože na dřevo nebo speciálního nože na vyřezávání dýní a zcela prořízněte stěnu dýně. Postupujte podle vodítek pro otvory vytvořené v kroku 2 a řezte pomalu a jemně podél otvorů.

5. Přebytečné kousky dýně vyhoďte. Vložte do dýně svíčku na baterie a rozsviťte ji.