Předvečer Všech svatých

Monogramovaná dýňová šablona

Dýně mají širokou škálu odstínů a vzorů, takže se neomezujte jen na obyčejnou oranžovou! Na farmách a farmářských trzích hledejte poutavé odrůdy; my milujeme šedé dýně Jarrahdales, krémově bílé Luminas a oranžové dýně One Too Many.

K vyřezávání:

1. Očistěte dýni tak, že do její spodní části vyříznete kruh a pomocí tvrdé kovové lopatky z ní odstraníte všechna semena a vnitřnosti. (Poznámka: Pokud plánujete vyrýt monogram na dýni, nikoli ji vyřezat, není třeba vnitřek dýně čistit.)

2. Vytiskněte si šablonu monogramu. (Tip: Pokud je vaše dýně příliš velká nebo malá, změňte velikost šablony na kopírce, aby lépe odpovídala vaší dýni.) Připevněte šablonu na bok dýně pomocí průhledné pásky.

3. Jehlovým nástrojem propíchněte podél obrysu písmene papír i kůži dýně pod ním. Nejlepších výsledků dosáhnete, když budou otvory pro jehly od sebe vzdáleny maximálně 1/8″.

4. Odtrhněte šablonu a vyryjte nebo vyleptejte vzor do boku dýně. (Poznámka: Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme vyrýt písmena, která obsahují vnitřní mezery, například „A“ nebo „B“.) Chcete-li vyřezat, řezte opatrně podél otvorů pro jehly ostrým, vroubkovaným nožem na dřevo; vyříznutý kus písmene vysuňte tak, že na něj zatlačíte zevnitř dýně. Chcete-li písmeno vyrýt, odřízněte kousky dýňové kůže z oblasti šablony pomocí dláta nebo elektrického leptacího nástroje, přičemž dávejte pozor, abyste nepropíchli stěnu dýně.

5. Pokud chcete, osvětlete svůj návrh umístěním svíčky na baterie dovnitř dýně.