Předvečer Všech svatých

Roztomilý sova dýňová šablona

Pro tuto dýňovou šablonu se opravdu nedalo použít jiné přídavné jméno. Díky pěkným květinám, tvarům listů a puntíkům je tato sova prostě nepopiratelně roztomilá. (Dobře, možná je také okouzlující a rozmarná. Ale hlavně roztomilá!)

Letos vynechte lucerničku a zkuste vyřezat roztomilou dýni se sovou. Pokud vyřezávání puntíků zubatým nožem na dřevo není vaše představa o zábavě, vezměte si elektrickou vrtačku a promluvme si. Pomocí vrtačky snadno vytvoříte rovnoměrné otvory v dýni: Stačí vybrat vrták srovnatelné šířky s velikostí puntíků, nasadit ho na vrtačku a opatrně provrtat bok dýně. Podle potřeby opakujte, abyste vytvořili další puntíky. Toto snadné vyřezávání dýní se sovou zvládnete rychle pomocí elektrického nářadí – měli byste ho zvládnout přibližně za hodinu.

Pokyny krok za krokem

S několika málo potřebami a těmito pokyny si můžete vytvořit vlastní vyřezávanou dýni. Zkuste použít tuto šablonu na vyřezávání dýní se sovou na umělou dýni a získejte trvalou halloweenskou dekoraci.

Krok 1: Návrh obrysu

Vytiskněte si šablonu roztomilé sovy a připevněte ji páskou na bok očištěné a oškrábané dýně. (Tip: Při lepení papír uhlaďte na straně dýně, usnadníte si tak obkreslení vzoru.) Obkreslete vzor sovy na kůži dýně tak, že do ní podél linií šablony píchnete špendlíkem, přičemž otvory pro jehly musí být od sebe vzdáleny asi 1/8 palce. Opatrně stáhněte vzor a mějte ho po ruce.

Krok 2: Leptání sekcí

Vyleptejte oblasti v přerušovaných čarách na šabloně. (Tip: nejprve vyleptejte části blízko středu návrhu a pak postupujte směrem ven.) K leptání použijte elektrický leptací nástroj (nám se líbí tento elektrický gravírovací nástroj, 18 USD, The Home Depot) nebo dláto, kterým sloupnete slupku dýně a odhalíte světlou kůru pod ní.

Krok 3: Vyřezávání dýní

Vydlabejte místa v přerušovaných liniích na šabloně pomocí zubatého nože na vyřezávání dýní, 3 USD, Party City. (Tip: nejprve vyřežte části blízko středu návrhu a pak postupujte směrem ven.) Vyřezané části nechte na místě, dokud nedokončíte vyřezávání všech částí. (Poznámka: Pokud chcete, vyvrtejte puntíky podle našich tipů výše.) Jemně vyřezané kousky vystrčte z místa tak, že na ně zatlačíte zevnitř dýně a vystrčíte je ven. Do centrální dutiny dýně přidejte jasnou čajovou svíčku na baterie, která vaši roztomilou sovičku osvětlí.