Předvečer Všech svatých

Pletená pavučina

Toto snadné halloweenské řemeslo, na jehož výrobu stačí pouhé tři materiály, je ideální pro zdobení na desetník. Líbí se nám, že jej lze vystavit uvnitř i venku (ačkoli doporučujeme přenést pavučinu dovnitř v deštivých dnech). Aby bylo toto řemeslo ještě strašidelnější, přidejte k němu plastové pavouky s klipem.

Získejte další finančně nenáročné nápady na halloweenská řemesla.

Co budete potřebovat

  • Tlustá bílá příze
  • Nůžky
  • Horké lepidlo
  • Metr nebo metr

Krok 1: Zapletení copu

Než začnete splétat, určete si, jak široký má být hotový výrobek; je užitečné, pokud máte v hlavě prostor, kde bude pavučina viset. Až budete mít rozměr, ustřihněte devět kusů příze o jeden metr delších, než je váš rozměr; pokud chcete, aby hotová pavučina vyplnila prostor o délce 5 metrů, ustřihněte devět kusů o délce 6 metrů. Nahoře slepte tři prameny příze k sobě a upleťte je po celé délce. Postup opakujte s dalšími třemi kusy, abyste skončili se třemi dlouhými copánky. Rozložte tři copánky tak, aby se uprostřed křížily, a dbejte na to, aby mezi jednotlivými prameny byl stejný prostor. Prameny uprostřed slepte horkým lepidlem.

Krok 2: Uspořádání webu

Jakmile je rám sítě uprostřed připevněn, přidejte spojovací díly, abyste síť dokončili. Zvolte si cop a odměřte asi šest centimetrů od středu; zde si udělejte značku. Totéž proveďte u každého z dalších copů. Pokračujte v označování v šestipalcových intervalech, dokud nevyznačíte úseky až na konec pavučiny. Pro vytvoření příčných řezů sítě ustřihněte jednotlivé prameny příze tak, aby jejich konce odpovídaly provedeným značkám (tím vytvoříte soustředné kruhy), nebo použijte jeden dlouhý pramen pro vytvoření spirálového vzoru.

Krok 3: Lepení

Když máte první vrstvu jednotlivých pramenů nastříhanou a umístěnou, přilepte je horkým lepidlem na místo. Mějte na paměti, že strana sítě, ke které prameny připevňujete, se stane zadní stranou; snažte se, aby okraje příze byly přímo uprostřed každého copu, aby nebyly zepředu vidět. Pokračujte v stříhání a lepení pramenů každých šest centimetrů, dokud nedosáhnete konce copánků. Pokud pracujete s jedním souvislým pramenem, pokračujte v lepení každých šest centimetrů, dokud vám nedojde místo, pak konec ustřihněte a zajistěte lepidlem.

Až bude webový formulář hotový, zavěste tuto zábavnou venkovní halloweenskou dekoraci pomocí háčků, hřebíků nebo venkovní pásky. Doporučujeme vystavovat pavučinu pouze v suchých dnech.