Předvečer Všech svatých

Co dělat, když uvidíte na Halloween modrý kbelík

O projektu Teal Pumpkin jste už pravděpodobně slyšeli, ale víte, co dělat, když uvidíte modrý halloweenský kbelík? Minulý týden se příspěvek o kbelících na Facebooku stal virálním, získal více než 150 000 sdílení a informoval veřejnost o projektu. Jeho poslání je jednoduché: Pomoci lidem s autismem užít si Halloween.

Havajská maminka Omairis Taylorová ve virálním příspěvku napsala, že její tříletý syn je autista a nemluví. Vysvětlila, že lidé, kteří rozdávají sladkosti, často jejího syna vyzvou, aby řekl „trick or treat“, než mu hodí pamlsek do tašky, a ona musí u každého nového domu vysvětlovat situaci znovu a znovu.

I když je pro nás možná druhou přirozeností čekat, až dítě řekne tři kouzelná slova, a pak mu do tašky hodit Snickers, Taylor ve svém příspěvku poukazuje na to, že neverbální děti se tak mohou cítit vyloučené. „Tyto prázdniny jsou dost těžké i bez dalšího stresu,“ napsala.

Naštěstí existuje snadný způsob, jak se vyhnout nepříjemné situaci – a je tak snadné zajistit, aby se lidé s autismem cítili začleněni. Když uvidíte někoho, kdo nese modrý halloweenský kbelík, nečekejte, až řekne „trick or treat“. Místo toho se jednoduše usmějte a řekněte jim „Veselý Halloween“, než jim do kbelíku vhodíte pár kousků sladkostí.

Modrá je oficiální barvou pro osvětu autismu, takže modré verze klasických dýňových kyblíků jsou pro toto hnutí přirozenou volbou.

Koupit: Halloween Pumpkin Treat Pail, 1 dolar, Walmart

K hnutí modrých kyblíků se připojila i organizace Autism Speaks, která sdílí informace na svých sociálních platformách a poskytuje další informace o tom, jak můžete pomoci udělat Halloween zábavným dnem pro děti a dospělé s autismem. Týden před Halloweenem si na dveře pověste jejich ceduli k vytisknutí zdarma, abyste dali okolí vědět, že váš domov je přátelský k lidem s autismem.

Jsme vděční, že hnutí modrých kyblíků a projekt Teal Pumpkin měly letos dobrý ohlas. V případě pochybností se usmějte a předejte halloweenskou pochoutku každému, kdo zazvoní u vašich dveří.